Bu haber 16 Ocak 2015, Cuma 08:55 tarihinde eklendi. 6000 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Malul Sayılmayan Gazi'nin İsyanı

Malül Sayılmayan Gaziİ Abidin ŞİMŞEK. Vatani görevini 1973'e 3 tertip olarak askerliğini Hakkari cukurcada yaptı. Ve yaşadığı sorunlarını anlattı.
Malul Sayılmayan Gazi'nin İsyanı
Abidin ŞİMŞEK şu sözlerine yer verdi: Çukurca'da jandarma komando olarak askerliğimi yaparken sayısını hatırlayamadım kadar çatışmalara girdim gece gündüz. Ve 06. 05. 1994 günü Çeltik Karakolunun askerleri pusuya düşmüş ve bizden acil yardım istendi. 
 
Biz tam techizat hazırlanıp yardıma çıktık. Saat 13.00  suları idi.Yardıma giderken Kazan Köyü girişinde bize de pusu kurulmuş, yardım gidecek yolları sarmışlar. Tabi biz giderek direk avuclarının ortasına düştük özellikle benim bindigim araç pusu ortasında kaldı. Araçta 9  asker ve bir rütbeli vardı. Bütün arkadaşlarım kardeşlerim şehit oldu sadece 2 asker kardeşim ve ben kurtulabildik o pusudan. Benim orada mevzi alacak kafamı saklayacak hiç bir şey yoktu. Araç yaniyordu ve biz yerlerde yatiyorduk aracın yanında ve altında. 5 tane kurşun yedim ve her tarafım sarapnel parçasıydı.Bizi oradan zırhlı araçla aldılar Çukurca ya getirdiler ama benim hiç yaşama umudum yoktu.Acılara dayanamıyordum ve bağiriyordum beni bayıltın   diye. Oradan helikopter
ile Hakkari ye  oradan tekrar helikopterle Diyarbakır a getirdiler. Orada ameliyatlarım yapılmış ben 1 hafta dan fazla komada kalmışım. Ve bu arada birliğime oradan şubeme oradanda  köyüme babama şehit haberim gitmiş. Bunun ne kadar acı olduğunu artık siz karar verin.Ve Diyarbakır askeri hastanede  L4.  Ve L5. bel kemiklerim kırılmıştı .3. Tane sol bel kısımdan mermi 1. Tane kafadan sağ karsığımdan ve 1. Tanede sağ koltuk altından vurulmuşum.Biraz iyilestikten sonra beni uçakla Ankara ya gönderdiler. 6 ay kadar düzgün yuruyemedim. Hava değişimi 5.5 ay kullandım 3.5 ay  yattım ve bana sağlam kararı verdiler ama komando olamaz denildi.Ve beni 70 gün eksiğim var diye  tekrar askere gönderdiler. Şimdi soruyorum ben anamdan böylemi doğdum. Veya ben bu vucudumdaki mermi izlerini 80 tane dikis izlerini sarapnel izlerini bir tatil beldesinde tatil yaparken mi aldım.
 
Bende sesimi duyurmaya çalıştığım sayın Cumhurbaşkanımıza Başbakanımıza bakanlarımıza soruyorum. Bende sizin gibi anadan doğdum. Bu izlerle dogmadım. Ve GATA'ya ağrılarımın devam ettiğini belirterek başvurularda bulundum.2006 da heyete girdim bana askerliğe elverişli değildir raporu verdiler. Gazilik hakkımı sonunda vermişlerdi. Ve 2007 de bir yazı geldi emekli sandığından, yazıda profesörler sağlık kuruluna çıkacaksın diye yazıyordu.Ve gittim sağlık kuruluna girdim benim durumumu bir aydan fazla tartıştılar.Sonunda gazilik hakkımı iptal ettiler ve hiç bir neden soylemediler. Ben hala usanmadan yorulmadan hakkım olan onurumu gazilik madalyamı almak için mucadelemi devam ettiriyorum. Bir gün sesimi duyacaklar diye bekliyorum.Saygilarimı sunuyorum. 
 
 
 
Haber: Gazi Aşkın Polat
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım