Bu haber 13 Ocak 2015, Salı 20:36 tarihinde eklendi. 2996 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazi Meclis'e Türk Bayrağı İle Giremedi

Güneydoğu Gazisi Sn. Tarkan YILGÜN, annesi ile birlikte CHP Grup toplantısına katılmak için giriş yaptığı esnada görevliler tarafından yanında taşığı Türk Bayrağı alındı. Grup toplantısına Türk Bayrağı olmadan girdi.
Gazi Meclis'e Türk Bayrağı İle Giremedi
Güneydoğu Gazisi Tarkan YILGÜN Türk Bayrağı ile Türkiye Büyük Millet Meclis'ine alınmaması ile ilgili şu şekilde açıklama yaptı.
 
Çok şükür , CHP ve MHP'nin 13.01.2015 tarihindeki grup toplantılarına katıldım. Gönül isterdi ki AKP'ninde grup toplantısına katılıp demokratik tepkimi ve düşüncelerimi orada da aktarmak isterdim. Maalesef olmuyor. Sayın kılıçdaroğlunun yumruklanmasından sonra o günde oradaydım. Meclise giriş çıkışlar zorlaştı. Milletvekilleri maalesef salı günleri çok strese giriyor. Sebebi ziyaretçilere kefil olmak istemiyor. Çekiniyorlar. Ben bügün bunları yaşadım. Daha öncedende yaşadım. Atatürkün kurduğu milletin meclisinden mahalesef milletten çekiniyorlar. Bunu doğru bulmuyorum. HDP meclise insanları otobüslerle taşıyor. Bunun için mecliste bugün dilekçe verdim. Fotoğrafınıda çektim. Evrak numarasınıda aldım. Şehit aileleri ve Gaziler içinde çok güzel ufakta olsa bir yer yapmışlar. Hiç beklemeden meclise randevun varsa girebiliyorsun. Bunun için de teşekkür ettim. Bugün ayrıca meclise girerken 2. Diyarbakır Bayrak indrme olayı gibi bir olay yaşadım. Polısler elimden Türk Bayrağımızı aldılar. Çok üzüldüm. Vermek istemedim. Mücadele ettim. Çok duygulandım ağlamamak için kendimi zor tuttum. Bu olayıda polisin yanında cep telefonumun kamerasıyla çektim. Elimin ayağımın sinirden titremesinden dolayı sonrasında karın üzerine telefonumu düşürdüm. Şu an telefonumun çalışmasını bekliyorum..Bu konuyuda dilekçemde de belirttim. Vermiş olduğum mücadeden sonra Şanlı Türk Bayrağımıza yapmış olduğum ihtirazım sonucu tekrar kavuştum. Allah'ıma hamd olsun çok iyi polislerde var. Gerçi Bayrağımızı getirmeselerdi başımdaki berede ayyıldızımız vardı. Onu da alsalardı üzerimdeki ayyıldızlı kırmızı montum vardı. Onu da alsalardı gönlümdeki Şanlı Türk Bayrağı sevgisini silemezlerdi, alamazlardı da.
 
 
 
Mahalesef demokratik tepkimi yapamadım. Her iki grup toplantısında da hemen yanıbaşımda korumalar ve görevliler vardı. Anamı düşündüm.
 
Dilekçemde;
 
1. Teşekkür ettim. Şehit ailelerine ve Gazilerin beklememesi için resim çektirdiğim özel bir yer yapmışlar
 
2. Şehit ailelerinden ve Gazilerden vekil şartı aranmaması için talepte bulundum. Çünkü vekiller çekiniyor olay olur diye
 
 
3. Bayrağımı almalarından dolayı şikayette bulundum.
 
 

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Tarkan Yilgun - 2015-01-17 21:41:30 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Üzüntüm kötülerin zülmü değil , iyilerin sessizliğidir.

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

TARKAN YILGÜN - 2015-01-17 09:14:06 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Değerli Şehit aileleri ve Gazi arkadaşlarım öncelikle saygılarımı sunarım. Evet amacım sadece demokratik bir tepkiydi. İnanırmısınız , Bunu AKP Kocaeli Milletvekili Sanayi Bakanı Fikri IŞIK bakanımızada söyledim. Sadece elimdeki kağıdı havaya kaldıracaktım. Randevu için bana başvurman uygun olmaz diyerek diğer milletvekillere beni yönlendirdi. Diyeceğim, yaptığımda yanlış bir şey yok. CHP Grup toplantısındada emeklilikte yaşa takılanların eylemi vardı. CHP'yi burdan kutluyorum. MHP'de mahalesef bana kefil olan vekil tarafından gerek görevliler tarafından üzerimde baskı vardı. Tepki gerçekleştiremedim. Yalnız MHP'de genel başkan gelmesine 5 dakika kala vekillere seslendim. Kendimi tanıttım. Bayrağımı elimden aldılar dedim. Lütfen siyaseti doğru yapalım dedim. Basın da ayaklandı. Vicdanım çok rahat.

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım