Bu haber 10 Ocak 2015, Cumartesi 22:45 tarihinde eklendi. 1330 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siyasilerimiz bu anlamda sınıfta kalmışlardır

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya SÖZEN'in Basın Açıklaması Aşağıda Sunulmuştur.
Siyasilerimiz bu anlamda sınıfta kalmışlardır

HDP Gurup Başkan vekili İdris BALUKEN önceki gün Mecliste yaptığı konuşmada 9 Ekim 2014 te Bingöl de Emniyet Müdürüne yapılan silahlı saldırıyla ilgili gerçeği yansıtmayan, terörü ve teröristleri aklamaya çalışırken Bingöl de görev yapan Kamu görevlilerine yönelik çok maksatlı ve ağır ithamlarda bulunmuştur. Açıklamasında olayı yürüten savcının görevden alınmasını Vali Bey hakkında soruşturma açılmasını Emniyet Müdürümüzün görevini yapmadığı için açığa alınması yönünde diktatör vari bir üslupla Hükümetin Bakanlarını göreve çağırmıştır. İdris BALUKEN’in sözde bu yaklaşımı ile asıl amacının olayı çarpıtmak, devam eden bir soruşturmayı etkilemek ve Kamu görevlileri hakkında olumsuz propaganda yapıp etki altına almak ve olayı devletin üzerine yıkmaya çalışmaktır. Bingöl de Emniyet Müdürüne yapılan silahlı saldırı bütün yönleriyle o kadar açık ki öldürülen teröristlerden tutun da yakalanan olayın failleri o kadar aşikâr ki İdris BALUKEN’in hala olayı farklı yönlere çekmesi en hafif tabirle insanların gözüne baka baka yalan söylemenin ötesine geçmemektedir. İdris BALUKEN’in temsil ettiği bu zihniyet yıllarca o kadar çok bu senaryoları oynamışlar ki artık onlar için halkın gözünün içine bakıp yalan söylemek bir sanat haline gelmiştir. Ama insanlarımız artık bu senaryolara bu yalanlara inanmamaktadırlar. Bunlar yıllarca Teröristlerin yaptığı suçları katliamları başkalarının üzerine atmakta ustadırlar. İdris BALUKEN ve arkadaşlarının bu tutumu olayda Şehit olan Polislerimizin ailelerini üzmenin ve incitmenin ötesine geçmeyecektir. İdris BALUKEN bu söylemlerde bulunarak, ilimize geldiği günden bu yana bütün mesaisini Halkımızın huzuru refahı için harcayan başta Sayın Valimiz olmak üzere Emniyet Müdürümüzü ve olayı yürüten Savcımızı görevden aldırmayı düşünüyorsa avucunu yalayacaktır. Çünkü Zaza Bingöl halkının en büyük özelliği kendisi için fedakârlıkta bulunanlara sonuna kadar sahip çıkacak kadar misafirperver ve vefalıdırlar.

 

İdris BALUKEN’in bu olayı mecliste saptırmasına karşın Mecliste bulunan Bingöl Milletvekili Eşref TAŞ ve Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’ın söz hakkı alıp bu olayı bütün gerçekliğiyle Türkiye Kamuoyuna anlatmalarını beklerdik. İdris BALUKEN’e bu yalanlarına karşılık cevap vermek bizden ziyade siyasilerin görevi idi. Bunu yapmayan siyasilerimiz bu anlamda sınıfta kalmışlardır. Kamuoyuna saygılarımızla.10.01.2015      

 

Ziya SÖZEN

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım