Bu haber 07 Ocak 2015, Çarşamba 23:55 tarihinde eklendi. 1657 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eve Dönüş Yasası Dediler Ya Eve Dönemeyenler

Malul Sayılmay Gazi Mesut KILIÇASLAN 2002'de Kalem'e aldığı yazı'da bu günümüz anlatıyor.
Eve Dönüş Yasası Dediler Ya Eve Dönemeyenler
Ya dönüpte mağdur olanlarımız, şehitlerimiz, gazilerimiz, benim gibi sakatlığın az deyip salıverdiğiniz, bizim gibi binlerce mağdurlarımız... Dağdaki vatan hainlerini genç diye bağrınıza bastınız. Bizim gibi devletini, bayrağını, toprağını çok sevip onun için mağdur olanlara ne zaman yasa çıkarıp sahip çıkacaksınız, gazilikle şereflendireceksiniz? Bizler bu vatanın evlatları değil miyiz? Yoksa bizim bu yasamızı Avrupa, Apo istemiyor diye mi çıkarmıyorsunuz? 
 
Ben bir Güneydoğu mağduruyum. Aslında ben oraya şehit olmak için gitmiştim. Allah nasip etmedi şehitliği. Yaralandım. Parmaklarım koptu. Vatanıma parmaklarım değil canım feda olsun. Allah beni gazilikle şereflendirdi diye sevinmiştim ama benim devletim sakatlığın az diye gaziliği bile çok gördü. 
 
Ben Güneydoğu'ya gönüllü gittim. Askerliğimi İstanbul'da yapmaktaydım.  Bugün pişmanlık yasasıyla evlerine döndürdükleri vatan hainleri 33 arkadaşımı şehit etmişti. Onların intikamını almak ve vatanım uğruna şehit olmak için gönüllü gitmiştim. 
Bu duygularımı dile getirirken devletime karşı gelmiyorum. Sadece sitem ediyorum. 
 
Bizler; kimimiz şehit, kimimiz gazi, kimimiz mağdur olurken sadece Avrupa, Apo istiyor diye vatan hainlerine kucak açtınız. Bizleri bir kere daha yaraladınız. Onlar gençte bizler, şehit olanlar genç değil miydik?  Kimimiz kolsuz, kimimiz bacaksız, kimimiz kör, kimimiz topal, kimimiz de devlet hiç el uzatmamış mağdurlarız. Kimi ana mezar başında ağlıyor, kimi çocuk babam gelecek diye yollara bakıyor, kimi gelinlerimiz elinin kınası solmadan dul, kimi gelinlerimiz karnında çocuğu ile ortada kalıyor.
 
Avrupa insan hakları dağdakilere mi var? Bizlere sahip çıkılması için vatan haini mi olalım? Haaşa bize yakışmaz. Bizler şehit torunlarıyız. Bazı gazeteler başlık atıyor. Onlar şimdi evlerindeler bizimkiler nerede? Soruyorum. Nerede? Neymiş efendim 'Yeni şehitler vermek istemiyorlarmış'. Sözünden çıkmadığınız Avrupa biz gençleri her gün öldürüyor. Çiftçiye kota, fabrikalarımıza üretememe, madenlerimizi işletememe yasaları çıkartarak binlerce gencimizi işsiz güçsüz, açlık,  sefalet içinde yaşamaya mahkum ettiler. Onlardan da kimi tiner bağımlısı oluyor,  kimi kumar oynamaya başlıyor, kimi de intihar ediyor. Hırsızlık bataklığında yok olup gidiyor gençlerimiz. Bu vatan şehit kanları ile sulandı. Bizlere de sahip çıkın . Bizler kanımızı su, etimizi harç, kemiğimizi taş yapıp sınırlarımıza sur ederiz. Bırakın Avrupacılığı! Kendi milletinize sahip çıkın. 
 
NOT: Bu yazı 2002 yılında yazılmıştır.
Mesut KILIÇASLAN
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım