Bu haber 05 Ocak 2015, Pazartesi 22:23 tarihinde eklendi. 3345 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elektrik ve Su Aboneliğinizi Güncellemeyi Unutmayın!

Elektrik ve Su Tarifeleri Yönetmeliği gereğince indirimden yararlanmak isteyen gaziler ile şehit yakınları SGK Tanıtım Kartı, abone numarası ve ikametgah belgesi ile birlikte 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren bağlı oldukları Elektrik ve su Dağıtım Müessesesine başvurmaları gerekir.
Elektrik ve Su Aboneliğinizi Güncellemeyi Unutmayın!
1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Elektrik ve Su Aboneliğini Güncellemeyenler mevcut tarife'den elettirik kullanacaklardır.
 
Elektrik Enerjisi Ücret İndirimi
 
      Elektrik Tarifeleri Yönetmeliği gereğince; SGK tarafından kendilerine aylık bağlanan şehit dul/yetimleri ile malul gazilerin ikamet ettikleri konutta tükettikleri elektrik enerjisine % 40 indirim uygulanmaktadır.
 
      Elektrik enerjisi ücret indiriminden yararlanmak isteyenlerin; elektrik sayaçlarının üzerlerine kayıtlı olması şartıyla; SGK Tanıtım Kartı, abone numarası ve ikametgah belgesi ile birlikte her yıl Ocak ayı içinde bağlı oldukları Elektrik Dağıtım Müessesesine başvurmaları gerekir.
 
 
 
Su Ücreti İndirimi
 
      1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun gereğince; şehit dul/yetimi sıfatıyla aylık bağlananlar ile malul gazilere, belediyelerce tahakkuk ettirilecek su ücretinde % 50'den az olmamak koşuluyla indirim uygulanmaktadır.
 
      Su ücreti indiriminden yararlanmak isteyenlerin, su sayaçlarının üzerlerine kayıtlı olması şartıyla, SGK Tanıtım Kartı, nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikamet edilen evin abone numarasını gösterir belge ile birlikte her yıl Ocak ayı içerisinde ilgili Belediye Başkanlıklarına başvurmaları gerekir.
 
 
DİLEKÇE ÖRNEĞİ
 
 
.............. ELEKTRİK KURUMUNA

 

 

                                    Kurumunuzun ......... numaralı abonesiyim.  Şehit/ Gazi indiriminden faydalanmaktayım. Elektrik indiriminin devam etmesi hususunu bilgilerinize arz ederim.  ...../......../2015

 

 

 

 

EKLER:                                                                                                         Ad Soyad

 

 

 

1- Kimlik fotokopisi                                                                                        imza

 

 

 

2- Şehit/gazi kartı fotokopisi

 

 

 

 

ADRES:

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Gazi Tekin - 2015-01-23 10:01:56 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et


2015 güncellemesi için tedaş benden maaş bordrosu ve vukuatlı nüfus kayıt örneği istedi,böyle bişey varmı? :)))Editörün Notu: Kardeşim Gazi kimlik fotokopisi ile sadece dilekçe vermen gerekiyor İŞİ YOKUŞA SÜRMÜŞLER1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım