Bu haber 03 Ocak 2015, Cumartesi 19:37 tarihinde eklendi. 1352 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Manisa Şube Başkanı ne yapmaya çalışıyor?

Bu ayın 25’de yapılacak olan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi genel kurul seçimleri öncesinde, Başkan Adayı Gazi Hasan SAYGI, Mevcut Başkan Ümit TAYDAŞ’ın Manisalı Şehit Aileleri, Gazileri ve camiayı yanlış yönlendirdiğini iddia etti.
Manisa Şube Başkanı ne yapmaya çalışıyor?

Başkan Adayı Gazi Hasan SAYGI yaptığı açıklamada; “Mevcut Başkan Ümit TAYDAŞ’ın  kendi internet sitesinde 29 Aralık 2014 Pazartesi günü yayımlanan haberde, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in  kendisini, kendi kafesinde ziyaret ettiğini ve kendisini takdir ederek destek verdiği haberi resimlerle paylaşmış. Ancak fotoğraflara ve habere bakıyorsunuz, mevcut başkanın giydiği gömlek kısa kollu ve ap açık fotoğrafların yeni olmadığı aşikâr. Biraz araştırdık bu haber ve resimlerin aynısı 23 Eylül 2013 te yine kendi internet sitesinde haber  yapılmış ve facebook sayfasında da paylaşılmış. Yani mevcut Başkan gecen sene yapılan ziyareti sanki şimdi yapılmış gibi gösteriyor ve üyelerimizi yanlış algılanıyor. Yine 01 Ocak 2015 tarihindeki “Gazi çocuğuna Hediye Edildi” Başlıklı haberde “tekerlekli sandalyeler başkan TAYDAŞ Tarafından verildi” diye başlıklar atılıyor. Bu haberi de incelediğimizde bir bakıyoruz bu haberin, fotoğrafların ve faaliyetin ilk yayın tarihi 20 Ekim 2012’ye ait. Burada mevcut Başkanın bir yıl önceki ve  iki yıl önce yapılmış faaliyet ve ziyaretleri sanki şimdi yapılmış gibi tam da  seçimimiz öncesi gündeme getirmesini doğru bulmuyorum. Lütfen Manisalı Şehit ailelerimizi, Gazilerimizi Aileleri, üyelerimizi ve camiayı yanlış yönlendirmeyin.”dedi. Başkan adayı Gazi Hasan SAYGI, seçim öncesi bu haberlerin de yapılabileceğini ancak, ne zaman gerçekleştiğinin net olarak haber içeriğinde belirtilmesinin etik olduğunu belirtti.

 

Sadece seçimi kazanmak uğruna eski haberleri yeniymiş gibi göstermenin bir anlamı olmadığını dile getiren Saygı;  “Bilemiyoruz tabi ki başkan neden böyle bir şey yapıyor, ancak tahminimiz sanırım secimi kaybetme korkusu olabilir. Mevcut yönetimin derneğimizin www.manisasehitgazi.com internet sitesini kazandığımızda ilk yapacağımız icraatlardan tekrar derneğimize kazandırarak, şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıratlarını yaşatmak istiyoruz. Derneğin internet sitesinin kapalı olması tam bir sorumsuzluk örneğidir ve asla kabul edilemez.” dedi.

 

Manisa Şubesi Başkan Adayı Gazi Hasan SAYGI, ocak 2015 seçimlerinde Manisa Şubesi seçimlerinde kazanılacak başarının, mayıs 2015 Genel Başkanlık seçimlerinde de Genel Başkan adayımız Malul Gazi Hüdaverdi MERCAN ve ekibinin önünü açacağını ve seçimde onları destekleyeceklerini sözlerine ekledi. Bu noktada herkese çok büyük sorumluluk düştüğünü dile getiren SAYGI; “Oy kullanmadan önce herkesin başını elinin arasına koyarak çok ciddi bir şekilde düşünmesi ve karar vermesi gerekir.” dedi.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Manisa Şubesi Başkan Adayı Gazi Hasan SAYGI ve beraberindeki heyet ziyaretlerine devam ediyor.

 

Gazi Hasan SAYGI

0 532 677 53 39

h.saygi45@hotmail.com

 

Not: Özellikle Manisalı Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz bana gece gündüz her saat ulaşabilirler.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım