Bu haber 31 Aralık 2014, Çarşamba 22:50 tarihinde eklendi. 1601 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Ailelerinden 'Mekke'nin Fethi' yıl dönüm mesajı

Mekke'nin fethi yıl dönemi sebebiyle Bitlis Şehit Aileleri Derneği Başkanı Seyfettin Apak, Mekke'nin Fethi ile ilgili bir kutlama mesajı yayınladı.
Şehit Ailelerinden 'Mekke'nin Fethi' yıl dönüm mesajı

Sayın Apak, mesajında, Mekke’nin İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyla şu görüşlere yer verdi:

"Mekke fethi, dinlerini sadece Allah’a adayan ve Allah’a iman ve ibadet ettikleri için, yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Peygamber Efendimiz (S.A.V)  ve ashabına Allah’ın en büyük hediyesi ve lütfü olmakla birlikte, o güzel peygamberin ve ashabının gönülleri de beraberinde fethettiği güzel bir olaydır. İslamiyet’in merkezi olan Mekke, fetihle birlikte gerçek hüviyetine kavuşmuş, 
"Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) gücünün zirvesinde olmasına rağmen intikam yerine bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam’a açmıştır. 'Size karşı konulmadıkça, size saldırılmadıkça, hiç kimseyle çarpışmaya girmeyeceksiniz, hiç kimseyi öldürmeyeceksiniz.' Emrini vermişlerdir.
Kan dökülmeden gerçekleştirilen bu fetih merhamet ve adaletin zirve noktasıdır. Bu fetih sadece bir zafer değildir. Zulümden adalete, karanlıktan aydınlığa kavuşmanın simgesidir.

Fetih sonrasında peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Kâbe’de ilk hutbesini vermiş; 'Size bugün hiçbir başa kakma ve ayıplama yok. Allah, sizi bağışlasın. O, merhamet edenlerin en merhametlisidir. [Yusuf Suresi] 92).' Gidiniz; sizler serbestsiniz. Diyerek bütün dünyaya müsamaha ve insan hakları dersi vermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle başta İslam dünyası ve Şehit Aileleri olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin, adaletsizliklerin, gözyaşının son bulmasını diler, Mekke’nin fethinin yıldönümünü kutlarım."Dedi

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım