Bu haber 30 Aralık 2014, Salı 00:11 tarihinde eklendi. 1560 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümit TAYDAŞ kurucu Üyeyi savcılığa şikâyet etti‏

Türkiye Harp Malülü ve Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit TAYDAŞ Manisa Şubenin kurucu üyesi Gazi Adnan KAYA’yı yaklaşan şube seçimleri öncesi facebook’taki yazdıkları için suç duyurusunda bulundu.
Ümit TAYDAŞ kurucu Üyeyi savcılığa şikâyet etti‏

Malul Gazi Adnan KAYA’nın internet sitemize gönderdiği yazıyı sizler için yayınlıyoruz.

 

08.11.1994 tarihinde Bitlis kırsalında yürütülen operasyonda bölücü terör örgütü mensupları tarafından pusuya düşürülerek girdiğimiz çatışmada Bölücülere mücadele ederek gazi oldum.

 

Bu onur ve gurur mücadelesini sürdürmek için 1994’te YURTSAV olarak kurulan dernekte bulundum 2003 yılında ise Gazi arkadaşlarımla birlikte birlikteliliğimizi dahada arttırmak için çok zor şartlarda Türkiye Harp Malülü ve Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Manisa Şubesini kurduk, bu derneğin kurucu üyelerindenim ve 18 sene Manisa’da derneklerin yönetiminde görev aldım, görev süremde sayısız hizmetlere arkadaşlarımızla ve kendi çabalarımla hizmet ettim ve bundan onur duydum, mevcut Şube Başkanı Ümit TAYDAŞ’ı 9 sene önce bu derneğe başkan olması için ben ikna ettim ve başkanlığı kazandırtırdım, herkesin sorunlarına büyük şevkle koştum bunlardan bazıları iki gazimize hayırseverlerden akülü sandalye temin ettim, bir gazimizin engelli çocuğu için günlerce şahsıma ait motorla 5 bin kapak toplayıp tekerlekli sandalye aldım, bu sandalyeyi mevcut başkan ümit taydaş Adnan ben vereyim dedi kabul ettim. bir gazimize Ankara’dan bastona ihtiyaç var denildi TSK rehabitilasyon merkezinden baston istedik  gazimize verdik vb. gibi bir çok hizmet yapma şerefine nail oldun bugün halen devam ediyorum, ve yarında devam edeceğim. Ancak ne olduysa 2012 yılında mevcut başkanla dernek yönetimindeyken ve yanlış yapılan şeylere göz yummadığım ve onay vermediğim için masa başında hazırlanan dilekçelerle üyelikten atıldım.

 

2010 yılında hayırsever bir iş adamı 200 bin tl yardım etti bu paraları şehit ailelerine, gazilere ve yetimlerine burs verin dedi, ancak verilmedi, mülkiyeti bizde olmayan sadece kullanım hakkı olan daireler alındı. Vb. gibi başka sorunlar ve yaşananlar vardır, şimdilik açıklamıyorum.

 

Tüm bu yaşananlara rağmen 25 Ocak 2014 tarihinde yapılacak genel kurul için karşısına yeni bir aday Gazi Hasan SAYGI’yı  aday çıkardık, çalışmalarımıza devam ediyoruz ve facebook’ta yazdıklarım için benim hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, bugün Manisa Barbaros Şehit Özdemir karakolunda paşalar gibi ifademi verdim, kimseden korkum yoktur, mücadeleme sonuna kadar devam edeceğim, ne yaparsanız yapın kimse beni bu sevdamdan şehit ailelerimize ve gazilerimize hizmet etmekten geri bıraktıramazsınız aslanlar gibi ayaktayım,  18 yıldır nasıl hizmet ettiysem bundan sonrada devam edeceğim.  Adalete güveniyorum aynı kişinin farklı farklı imzalarıyla beni dernek  kurucusu üyesi dernekten atılıyor. Buda yetmezmiş gibi beni durdurmak için suç duyurusunda bulunuyor. Tüm bunların değerlendirmesini ilk başta Manisalı şehit ailelerimiz ve Gazilerimize ve camiamıza bırakıyorum, derneğin kurucu üyesine yapılmak istenen bu kadar şeyi sizce hak ediyor muyum, bir şube Başkanı tarafından derneğin kurucu üyesine böyle bir şey yapılabilinir-mi.

 

 

Gazi Adnan kaya 
Manisa

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım