Bu haber 29 Aralık 2014, Pazartesi 16:46 tarihinde eklendi. 2381 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Girne Amerikan Üniversitesi Anı Derleme Yarışması

Girne Amerikan Üniversitesi Ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabileceği 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’na katılmış olan ve halen hayatta olan bir Kıbrıs Gazileri ile ilgili anı yarışması düzenliyor. Yarışma detayları aşağıda sunulmuştur.
Girne Amerikan Üniversitesi Anı Derleme Yarışması
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ

 

ANI DERLEME YARIŞMASI:
 
 

Yarışmaya katılacak ortaokul ve lise öğrencileri tarafından 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’na katılmış olan ve halen hayatta olan bir Kıbrıs Gazisi ile görüşme yapması ve derlediği bilgileri yazıya dökerek göndermesi beklenmektedir. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’na Mücahit olarak katılmış olanlarla da görüşmeler yapılabilir. Yarışmaya KKTC yanında Türkiye’nin 81 ili ve bütün ilçelerinde eğitim görmekte olan ortaokul ve lise öğrencileri katılabilir. Bu anı derleme yarışması öğrencilerimizin Kıbrıs yakın tarihiyle ilgili olarak yaşadıkları çevrede bulunan gaziler vasıtasıyla tarih bilinçlerini geliştirmek, tarih sevgilerini artırmak, ayrıca 2014 yılında 40. Yılı kutlanmakta olan Kıbrıs Barış Harekatı’na katılmış olan gazilerimize bir şükran ve vefa borcu yanında o dönemde yaşadıklarını yazılı belge haline getirmek, tarihe not düşmek amacıyla düzenlenmektedir.

 

SÜRESİ: Anı derleme yarışmasına son katılım tarihi 30 Ocak 2015’tir.

 

 

KATILIM KOŞULLARI:

 

1. Her okul ve her öğrenci anı derleme yarışmasına istediği kadar derleme ile katılabilir. Bu konuda bir sınırlama yoktur.

 

2. Kıbrıs gazileriyle yapılan görüşmeler yazılı dosya halinde, CD’ye çekilmiş olarak veya elektronik posta yoluyla Girne Amerikan Üniversitesi Girne/KKTC adresine veya ulvikeser@gau.edu.tr adresine 30 Ocak 2015 tarihine kadar teslim edilecektir. Öğrenci bilgileri (Öğrencinin adı ve soyadı, okulu, telefon numarası vs) derlemenin sonuna eklenecektir. Yapılan derlemelerle ilgili olarak sayfa sınırlaması yoktur. Dereceye giren bütün derlemeler Girne Amerikan Üniversitesi tarafından kitap olarak yayımlanacaktır.

 

3. Değerlendirme sonucunda dereceye giren çalışmalar kamuoyuyla paylaşılacak, ayrıca yayımlanmaya değer bütün derlemeler kitap halinde yayımlanacaktır. Dereceye giren ilk 5 öğrenci ve bu öğrencilere rehberlik eden 5 öğretmen üniversitemiz tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne davet edilecek ve üniversitemizin misafiri olarak ulaşım ve konaklamaları da dâhil gün ülkemizde kalmaları, tarihi ve turistik yerleri gezmeleri sağlanacaktır. Ayrıca dereceye giren diğer öğrencilere de çeşitli ödüller verilecektir. 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı gazileriyle ilgili olarak bu yarışmaya katılan bütün öğrencilere ayrıca Katılım Belgesi takdim edilecektir.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım