Bu haber 18 Aralık 2014, Perşembe 20:49 tarihinde eklendi. 2391 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Camiamıza Müjde!

Genel Merkez yönetiminin aldığı kararla Gaziantep Şube Başkanlığına 08.03.2013 tarihinde kapatma kararı almıştı.
Camiamıza Müjde!

Kapatma kararının iptaline yönelik açılan dava sonucunda mahkeme gerekçeli kararına göre "Davalı derneğin, Yönetim Kurulu tarafından 08/03/2013 tarihli karar alınmıştır. Alınan karar ile; davacı şubenin kapatılmasına karar verilmiştir. Yönetim Kurulunun 08/03/2013 tarih ve 09 sayılı kararı, Genel Kurulca onaylanmamıştır. Genel Kurul, onayı alınmayan Yönetim Kurulu kararı dernek kararı olarak kabul edilemez. Yönetim Kurulu kararına karşı Genel Kurulda onaylanması gerekmektedir." denilerek zaten henüz genel kurulca onaylanmış bir karar olmaması nedeni ile kararın iptaline yönelik açılan dava reddedilmiştir. Dolayısı ile dernek yönetim kurulunun şube kapatılmasına yönelik vermiş olduğu karar Genel Kurulca onaylanmadıkça yürürlük kazanamaz.

 

Gaziantep Şube Başkanlığı faal olarak görevdedir. Tüm camiamıza hayırlı uğurlu olsun.

 

Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı değerli Gazimiz Sn. Alparslan HÜYÜK ve kurul üyeleri de bizimle aynı davaya baş koymuş güzide arkadaşlardır.

 

Kısaca belirtmek gerekirse, Genel Merkez Yönetim Kurulu ne şube kapatabilir, ne de üyelikten atabilir... Bundan böyle bu tür baskılara boyun eğmeksizin bir ve beraber olarak güzel günlere doğru hep birlikte yürüyeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun. 

 

 

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU KARARININ ANCAK GENEL KURUL TARAFINDAN ONAYLANMASI HALİNDE GEÇERLİ OLABİLECEĞİNE DAİR GEREKÇELİ MAHKEME KARARI AŞAĞIDA SUNULMUŞTUR. GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU GENEL KURUL ONAYLAMADIKTAN SONRA HİÇBİR ŞUBEYİ KAPATAMAZ!

 

 

 

 

DİSİPLİN KURULU BAŞKANI GAZİ ALPARSLAN HÜYÜK VE KURUL ÜYELERİ BİZİMLE AYNI DAVAYA BAŞ KOYAN GÜZİDE İNSANLARDIR. GENEL MERKEZ YÖNETİMİ ELEŞTİRDİNİZ DİYE DİSİPLİN KURULUNA VERSE BİLE SİZİ KİMSE ÜYELİKTEN ATMAYACAKTIR! BU ANLAMDA DA İÇİNİZ RAHAT OLSUN.

 

 

 

Ey Dernek Genel Merkezi!
 
Gaziantep Şube Başkanlığı ile ilgili kapatma kararını neden aldınız? 
 
Çok şükür ki kapatamadınız, halen dernek şubesi faal olarak faaliyetine devam ediyor. Genel merkezin onayı olmadan böyle bir kararın geçerli olamayacağına ilişkin mahkemenin gerekçeli kararı da çok şükür ki elimize ulaştı ve yayımladık.


Peki neticede yetkiniz olmasa da bu kararı alırken hiç yüreğiniz sızlamadı mı? 


Burada tüm dernek delegeleri ve üyelerine seslenmek istiyoruz. Elinizi vicdanınıza koyarak Gaziantep Şubesi ile ilgili kapatma kararı alındığı zaman, şubenin o zamanki Başkanı değerli Gazimiz Sn. Mehmet ÇELİK'in 11 Mart 2013 tarihli basın açıklamasını aşağıdaki videodan yeniden izleyin... 


Kimsenin etkisi altında kalmadan, SON 3 YILIN MUHASABESİNİ yaparak kararınızı verin.
 
 
Sevgili dernek üyeleri, sizi temsil eden dernek şubesi yönetimleri sizden farklı düşünemez. Onlar sizin temsilcileriniz. Genel Merkez seçimlerinde kimi destekleyeceklerine sizlerin de görüşlerinizi alarak karar vermeliler. Bu hususta herkese büyük sorumluluk düşmektedir.


Unutmayın, verilecek her kararda Şehit yetiminin de vebali bulunmaktadır.


Saygılarımla,


Hamit YILDIZ
Gazi J. Yzb.
Gazihaber.com
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım