Bu haber 27 Kasım 2014, Perşembe 11:16 tarihinde eklendi. 2325 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haklı Mücadele, Her Yerde Verilmelidir

Aldığımız bir duyuma göre Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara 1 No'lu Şube (Eski Etimesgut Şubesi) Etimesgut Belediye Başkanlığı tarafından kent konseyinde yer alan odalarına alınmamışlar. Bir Belediye Başkanlığının her ne sebeple olursa olsun, Şehit aileleri ve Gazileri temsil eden bir dernek şubesine tahsis edilen yerden ani bir şekilde, haber vermeksizin çıkarması kabul edilebilir bir davranış değildir.
Haklı Mücadele, Her Yerde Verilmelidir
Bu olayı ilk duyduğumuzda aklıma ilk gelen hangi partinin Belediye Başkanlığı olduğunu sormak oldu. MHP Belediyesi olduğunu duyunca, tamam dedim. O belediyeye tepkiyi en iyi şekilde gösterir bizim genel merkez... Çünkü geçmişte de, hasbelkader direkt Şehit aileleri ve Gaziler ile ilgili olmayan ve dolaylı yoldan etkileyen bir yasanın anayasaya aykırı olduğu gerekçesi ile başvuran ve yasayı iptal ettiren CHP milletvekillerinden dolayı, CHP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bırakan Genel Merkezin, MHP'li bir Belediye Başkanlığı için de aynı cesareti gösterebileceğini düşünmek hiç de zor değil.

 

Ancak akıllara şu soru geliyor;

 

Gazi Yılmaz YİĞİT olayında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Melih GÖKÇEK, aslında olayda tamamen haklı olan Gazimizi provakatörlükle suçlayarak günlerce görsel ve yazılı medyada rencide edici haberlerin yapılmasına neden olmuştu. O gün neden sesiniz çıkmadı? Ak Partili bir Belediye olması neyi değiştiriyor? Doğru bir tane değil mi? 

 

Yani illaki Ak Parti dışında bir Belediye mi olması gerekiyor hakkı savunabilmeniz için?

 

Bunun yanında, odadan çıkarılan şube başkanlığını savunurken, 100'lerce üyeye sahip Gaziantep Şube Başkanlığı ile ilgili (yetkisi olmasa da) yönetim kurulunu toplayarak yalnızca "Görülen Lüzum Üzerine" kapatma kararı almayı ne ile izah edeceksiniz. Bu ne perhiz, ne lahana turşusu demezler mi adama?

 

Kısaca belirtmek gerekirse, eski Etimesgut Şube Başkanlığı'nın (Şimdiki Ankara 1 No'lu Şubesı) yer sorunu ile ilgili tepki gösterilmesi ve sorunun üzerine gidilmesi de son derece önemlidir. Ancak bu tepkisellik ve ilkesel duruş, her zaman ve her yerde aynı şekli ile gösterilmelidir. Olaya, zamana, kişilere, siyasi görüşlere göre değişen bir yönetim anlayışı kabul edilemez. Doğru tektir. Ya savunun, ya da çekilin savunabilenler gelsin...

 

Saygılarımla,

 

                                                                                Hamit YILDIZ

                                                                                Gazi J. Yzb.

                                                                                Gazihaber.com

 

Kaynak: http://www.gazihaber.com/haber/5269/hakli-mucadele-her-yerde-verilmelidir.html

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım