Bu haber 24 Kasım 2014, Pazartesi 10:29 tarihinde eklendi. 1603 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genel Merkez’den Cevap Geldi

Dün Gazi Ahmet SOLMAZ’ın yaşadığı sorunları ve Taner Uran Hakkındaki iddialarını Gündeme getirmiştik.
Genel Merkez’den Cevap Geldi

Bu gece saat:03.46’da bir internet sitesinde Türkiye Harp Malulü ve Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Genel Başkanlığı Halkla İlişkiler sorumlusu Hakkı YILDIRIM açıklama yapmış ve açıklamasında Gazi Ahmet SOLMAZ’ın yalan söylediğini, Gazi Ahmet SOLMAZ’ın derneğe gidip dosyaları Genel Başkana fırlattığını ve bununla alakalı şahitleri, olduğunu, Kendisinin icralık olduğunu SGK’dan dosyasının bakılmasını kendilerinden istediğini kendilerininde Şenol Yazıcı SGK’dan dosyasına baktı. İcrasının olmadığını bildirdi. Aylık 2450 TL tıkır tıkır maaşı aldığını, basın açıklamasında bizim aleyhimize konuş diye talimat almış. Kendisiyle telefonda konuştuğunu Gazi SOLMAZ’ın kendisini tehdit ettiğini, derneğe geldiğinde çay içtiğini, yemek yediğini, Gazi SOLMAZ’ı kınadıklarını, böyle kendini bilmezlikleri kabul etmelerinin söz konusu olmadığını bazı haber sitelerinin konuyu anlamadan dinlemeden haber yaptığını ifade etmekte ve iddia etmektedirler.

 

Konu Hakkında bilgilendirme

 

Genel Merkezin Halkla ilişkiler Sorumlusunun konulardan haberi yok, şehit, aileleri ve gazilerinin sorunlarına ne kadar uzak oldukları yaptıkları bu açıklamayla ap açık ortadadır. Şöyle ki, Gazi Ahmet SOLMAZ’ın SGK’dan ötürü bir borcu yoktur, nerde görülmüş banka icra dosyalarına SGK’dan bakıldığı, Gazi Ahmet SOLMAZ Bir bankadan çektiği kredi sonucu icralık olmuştur. Ayrıca sanki Gazi Ahmet SOLMAZ’a hakaret edercesine Aylık 2450 TL tıkır tıkır maaşı aldığını söylemek, geldi yemek yedi çay işti demek şehide, gaziye ailesine verdiğiniz bir bardak, çay ve bir tabak yemeği dillendirmek utanılacak bir durumdur, bunuda söyleyen genel merkezin Halkla ilişkiler sorumlusu koskoca 40 şubesi 17 temsilciliği olan bir genel merkeze yakışmamıştır, o zaman şu soruyuda sormak gerekir, Genel Başkan kaç lira tıkır tıkır maaşını almaktadır, bu tür açıklamalar ciddiyetten uzak, kabule dilemez bir açıklamadır kimin ne kadar aldığı maaş kimseyi ilgilendirmez, hele hele bunu genel merkezin kamuya açık bir internet sitesinde alay eder gibi ifadelerle dillendirmesi doğru değildir. Ayrıca Gazi Ahmet SOLMAZ’ı kınadıklarını ifade etmektedirler, bulunduğunuz makam kınama makamı, ağlanma makamı değildir, Şehide, Gaziye Ailelerine sahip çıkma sorunlarına çözüm üretme makamıdır, varsa hukuka uygun olmayan bir durum gereğini hukukun içinde yaparsınız.

 

Haberimizin doğruluğunu yandaş medya onayladı ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Halkla Ilişkiler Sorumlusu Hakkı Yıldırım'ın Haberinin ekran görüntüsünü kaldırmazsak en kısa sürede hakkımızda ekran görüntüsünü kullandığımız için yasal işlem başlatacaklarını bildirdiler. 

 

 

 

İşte Ahmet Solmazın Belgelerinden Bir Kısmı

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım