Bu haber 25 Ekim 2014, Cumartesi 11:31 tarihinde eklendi. 1633 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gaziler meydanlara çıkıyor

Siyasi parti ve kitle örgütlerinin 29 Ekim'de Ankara Tandoğan Meydanı'nında buluşma çağrısına gazi ve şehit yakınlarından yanıt geldi. Türk bayrağı için 29 Ekim’de Tandoğan’da ve diğer illerde meydanlarda olacaklarını söylediler.
Gaziler meydanlara çıkıyor

Gaziler adına açıklama yapan Güneydoğu gazisi Koray Gürbüz, kendilerinin Türk bayrağının ülkede dalgalanması için gazi olduğunu kaydederek, “Bizler Türk Bayrağını indirmek isteyen teröristlere karşı mücadelede gazi olduk. Arkadaşlarımızı şehit verdik. Bayrağımız için, bayrağımızın dalgalanması için 29 Ekim’de Tandoğan’da olacağız. TC tabelaları indiriliyor, bayrağımız yakılıyor, Atatürk heykelleri büstleri yakılıyor. Buna isyan ediyoruz. Bu nedenle Tandoğan’da olacağız” dedi.
Kendilerinin halkın askeri olduklarını vurgulayan Gürbüz, “Şehit yakınları da bizimle olacak. Açılım sürecini, İmralı sürecini protesto etmek için orada olacağız” diye konuştu.
29 EKİM BAŞKALDIRIDIR
Gazi Ertan Acır da yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“29 Ekim bir başkaldırıdır. Ülkemizde bir algı operasyonu düzenlendi. Çok değerli aydınlar, gazeteciler, komutanlar tutuklandı. Binlerce şehit verdik. Daha sonra bir akil adam projesi ortaya çıkarttılar. Terör örgütüyle pazarlık yaptılar. Şimdi de Öcalan’a ev hapsinden bahsediliyor. Tüm bunlar olurken biz tabi ki sokakta olacağız. Benim gibi gaziler, şehit aileleri de 29 Ekim’de Tandoğan’da olacak.”
ULUSAL EĞİTİM DERNEĞİ 29 EKİM'DE TANDOĞAN'DA

Ulusal Eğitim Derneği Başkanı Nazım Mutlu, Cumhuriyeti yok etmeye çalışanlara karşı 29 Ekim’de Tandoğan’da olacaklarını söyledi.

Mutlu Aydınlık’a yaptığı açıklamada 29 Ekim’de Tandoğan’da olacaklarını belirterek, “Vatan Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği olarak 29 Ekim’de 3. kez meydanlardayız. 2012’de Ulus’ta barikatları aşarak Anıtkabir’e yürüdük. 29 Ekim 2013’te Tandoğan’da milyonlar olup Anıtkabir’e yürüdük. Şimdi bir kez daha Tandoğan’da olacağız. Geniş katılımlı bir kutlama yapmayı amaçlıyoruz. Yurttaşlarımızı Tandoğan’a çağırıyoruz” dedi.

Son zamanlarda özellikle sınır bölgelerinde yaşanan olumsuzlukları takip ettiklerini bildiren Mutlu, “Bu olumsuzlukların yanında içeride de Cumhuriyeti yok etmeye karşı girişimler oldu. AKP iktidarının 13. yılı. Bu iktidarın özellikle eğitim alanında gerici adımları oldu. 29 Ekim’de Tandoğan’da olarak Cumhuriyet’e karşı olanlara güçlü bir mesaj vereceğiz” diye konuştu.

Aydınlık / Ankara

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
gazi aydın ipek - 2014-10-27 09:37:19 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
gazi onurunu şerefini satmaz ypg terör örgütü demeyen siyasi parti pkk destek vermiştir gelin aile bakanılgında eylem yapalım

1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım