Bu haber 21 Ekim 2014, Salı 15:16 tarihinde eklendi. 876 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oktay Kaya'dan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Ziyaret

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanı Oktay KAYA Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü yardımcısı Hüseyin BAYCIK'ı makamında ziyaret etti. ve Gündem ve sorunlarla ilgili istişare toplantısı yapıldı.
Oktay Kaya'dan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Ziyaret
Başkanı Oktay KAYA Yapılan ziyarete ilişkin şu sözlerine yer verdi; 1- işe yeni başlayan arkadaşlar işçi olarak veya memur olarak primlerini düzgün yazmadı hususunda kurumlara yazı yazılması yanlış yapmaması için emekli olduklarında problem çıkmaması içinbu konuda bilgilendirme yapıldı.
 
2. yeni işe giren arkadaşların çalıştıkları kurumlarda gazi ve vazife malülü arkadaşlarımızın sakat olduğundan bedenen çalışamaz fikren çalışabilir ağır işler yaptırılamaz ve onurları kırılacak işlerde çalıştırılamaz.
şehit yakınlarının da hak etmedikleri yerlerde çalıştırılması tuvaletten izletilmesi gibi işler yaptırılması uygun olmadığı hususunda görüş bildirdik.
 
Bunları dikkate alacaklarını Gerekli ilgi ve hassasiyetin gösterileceğini ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. biz de bu konunun yakın takipçisi olacağımızı en ufak bir şikayet bu tip olaylarda tepkimizi vereceğimizi bildirdik bu konuların çok hassaas olduğunu bildirdik.
 
gazi ve şehit çocuklarına aile sosyal politikalar bakanlığı lise ve üniversite de okuyan çocuklara burs vermesini aylık para vermesini ve bunun için çalışma yapmasını rica ettik. 
 
birde istanbul'da otopark sorunu olduğu için aile sosyal politikalar bakanlığı ispak denilen kuruma UKM kararlarının içine yeniden bir ekleme yaparak. gazi ve vazife malüllerinden İspak tan otopark ücreti almamaları hususunda gerekli yazıların yazılması istedik.
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım