Bu haber 11 Eylül 2014, Perşembe 17:31 tarihinde eklendi. 3389 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kamu Hastaneleri Kurumuna atananlara Bilgilendirme

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna ataması yapılan Şehit yakınları ve Gaziler hakkında kamu hastaneler birliğine gönderilen yazı aşağıda sunulmuştur.
Kamu Hastaneleri Kurumuna atananlara Bilgilendirme
T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI 
TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU 
İnsan Kaynaklan Başkan Yardımcılığı
Sayı : 86701779/900-99
Konu : Şehit Yakınları ve Gazi Atamaları
 
 
3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun Ek-1 inci maddesi hükümleri gcrcgince 22/07/2014 tarihinde çekilen atama kurası sonuçlarına istinaden Kurumumuza yerleştirilmesi yapılan istihdam hakkı sahiplerinin listesi Devlet Personel Başkanlığının 24/07/2014 tarihli ve 96005330-305.00-3915 sayılı yazısı ile Kurumumuza bildirildiğinden, Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İstihdam Edilecekler Hakkında Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca atanma şartlarını taşıyan personelin Bakanlığımız ÇKYS/İKYS sistemi üzerinden atama işlemleri tamamlanmıştır.
Buna göre, atama işlemleri tamamlanan işçi personelin şahsi dosyalan Kurumunda saklanmak üzere ilişikte gönderilmiş olup. ilgililer hakkında Genel Sekrctcrliğinizcc aşağıdaki işlemlerin yerine getirilmesi gerekmektedir;
1. Kurumumuzca Genel Sekreterliğiniz emrine atamaları yapılan sürekli işçi personelin görev yapacaklan Kurumumuza bağlı hizmet birimleri atamalarının yapıldığı Birliğinizce belirlenecektir.
2. 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun ilgili hükümleri gereğince Kurumumuzca ataması yapılan sürekli işçi personelin göreve başlayacakları hizmet birimleri, ikamet ettikleri adresler dikkate alınarak belirlenecektir.
3. Birden fazla Genel Sekreterliğin bulunduğu il'e atanan işçi personelin görev yapacağı hizmet birimi (Birlik içinde ya da Birlikler arası) Kurumumuzca atamasının yapıldığı Koordinatör Genel Sckrcterliklerce belirlenecektir.
4. Birliğinizce görev yerleri belirlenerek atamaları ÇKYS/İKYS üzerinden yapılan sürekli işçi personele, atama emirleri 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre Birliğinizce tebliğ edilecek olup. atama emirlerinin tebliğini izleyen (5) beş iş günü içerisinde personelin yeni görevlerine başlayışları sağlanacaktır.
5. 4857 sayılı İş Kanunun 15 inci maddesi ile Kurumumuzu temsilen Türk Ağır Sanayii vc Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHlS) ile Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası arasında imzalanan mer-i Toplu İş Sözleşmesinin 15 inci maddesi uyannea işe ilk defa giren işçi personelin deneme süresi bir (I) aydır.
6. Göreve başlayışı sağlanan işçi personel hakkında, mer-i Toplu İş Sözleşmesinin Ücret Zammı başlıklı 33 üncü maddesinin 2 nci fıkrasının (F) bendinde yer alan "01.01.2013 tarihinden sonra işe yeni alınacak işçiler yasal asgari ücretle işe alınırlar. Ancak, deneme süresini başarı ile tamamlamaları ve taraf sendikaya üye olmaları halinde, bu İşçilerin günlük brüt çıplak ücretleri 43,00.-TL'ye (aylık 1.290.-TL), yükseltilecektir. İşe alınan işçiler işe girdikleri dönemin ücret zumlarından yararlanamazlar, müteakip dönemin ücret zamlarından yararlanırlar. Ancak, bu uygulama sebebiyle yeni işe girenlerin ücreti, ayoı nitelik ve kıdemdeki işçilerin ücretini geçemez." hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin tesis edilmesi gerekmektedir.
7. Göreve başlatılan işçi personel, Kurumumuzun Sağlık-lş kolu ile yapmış olduğu Toplu iş Sözleşmesini imzalaması halinde, ücretinin bu sözleşme hükümlerine göre ödenmesi; Sağlık-lş kolu ile yapılan Toplu İş Sözleşmesini imzalamayanlar ise eski Kurumunda imzalamış olduğu Toplu İş Sözleşmesi hükümlerince ve bu sözleşme süresinin bitim tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.
8. Göreve başlatılacak işçi personelin göreve başlayışları. İKYS>Sicil>tşlemler>Karar/Onay Sonucu Ayrılış/Başlayış Bilgileri Girişi men üs ünden T.C. Kimlik Numarası sorgusu yapılarak başlayış tarihi yazılıp kaydedilerek yapılacaktır.
9. Göreve başlatılan işçi personelin kimlik bilgileri, tahsil bilgileri vc iletişim bilgileri ile bu bilgilerde meydana gelen değişiklikler. Bakanlığımız ÇKYS/İKYS sistemindeki ilgili ekranlardan göreve başladıkları hastane tarafından güncellenccck ve bu konuda Kurumumuzdan değişiklik talep edilmeyecektir.
Yukanda yer verilen hükümler vc açıklamalar çerçevesinde, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun ilgili hükümlerine göre Kurumumuzca ataması yapılan sürekli işçi personelden göreve başlayan/başlamayanlar için düzenlenen form ilişikte gönderilmekte olup, göreve başladıkları tarih itibarıyla öncelikle 0312 705 1410 numaralı faksa ve Üst yazı ile cn geç beş (5) gün içinde Kurumumuzda olacak şekilde eksiksiz doldurularak gönderilmesi gerekmektedir.
Uygulamaya ilişkin tedbirlerin alınarak gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.
 
Yazdır Paylaş
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
ibrahim - 2014-09-16 12:19:18 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Maliyeye evraklari teslim ettim hala haber yok 25 austostan beri bekliyorm.maliyede goreve baslayan var mi arkadaslar.biz nezaman baslayacagiz.bilgisi olan var mi .baslayan var mi selamlar

0 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım