Bu haber 01 Eylül 2014, Pazartesi 12:32 tarihinde eklendi. 2840 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Harp ve Vazife Şehitleri Yakınlarına Bu Haksızlık Niye?

İsminin açıklanmasını istemeyen Şehit yetimi bir kardeşimizin Gazihaber.com'a ilettiği mesajı sizler için yayımlıyoruz.
Harp ve Vazife Şehitleri Yakınlarına Bu Haksızlık Niye?

"2330 s.k. kapsamında polis Şehidi yetimiyim. Babam binbir zorlukla bu vatan için mücadele etti ve Şehit oldu. Ancak şahadeti terörle mücadele kapsamında olmadığı için halen bir çok konuda ayrımcılıklar, farklı uygulamalar devam ediyor. Örneğin neden bizler emsal maaş alamıyoruz? Soruyorum size kaçakçılıkla mücadele ederken kaçakçının silahından çıkan kurşunla Şehit olan biri ile terörist kurşunu ile Şehit olan arasında ne fark var? Haklar bağlamında neden bu kadar ayrımcılık yapılıyor? Yakında iş hakkı kapsamında atamam yapılacak, tayin kolaylığı sağlayan yönetmelikte bile; "Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin.." demiyor mu? Bu zamana kadar iş hakkımızın olmaması da anlaşılır gibi değildi. Sağ olsun Devlet büyüklerimiz bu hususta var olan haksızlığı giderici düzenleme yaptı. Harp Maluliyeti kapsamında Şehit olanların yakınları da aynı durumda...  

 

Emsal aylık, tayin kolaylığı vs. gibi tüm diğer haklarda gerekli düzenleme yapılarak, tüm harp ve vazife Şehitleri arasında eşitliğin sağlanmasını ümit ediyorum."

 

 

 

Kaynak: http://www.gazihaber.com/haber/4773/harp-ve-vazife-sehitleri-yakinlarina-bu-haksizlik-niye.html

Yazdır Paylaş
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım