Bu haber 23 Temmuz 2014, Çarşamba 02:35 tarihinde eklendi. 4348 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bakan İslam 3527 Kişinin Ataması Yapıldı

Terörle Mücadele Kanunu kapsamında şehit ve gazi yakını olan 3527 kişinin Devlet Personel Başkanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarına atama kuraları noter huzurunda gerçekleştirildi.
Bakan İslam 3527 Kişinin Ataması Yapıldı
 
 
 
Atamalar istihdam hakkı sahiplerinin ilk il tercihleri dikkate alınarak yapılmıştır. 3527  istihdam hakkı sahibinden 1905 kişi memur, 1499 kişi  hizmetli ve  123 kişi de işçi olarak  kamu kurum ve kuruluşlarına atanmıştır. Atananların 2335 ‘i erkek, 1192 ‘si ise kadındır.
 
Aile ve sosyal politikalar bakanı Ayşenur islam Açıklama Yaptı
 
Bakan İslam Şehit yakınları ve gazilerin istihdamına yönelik iş ve işlemlerin büyük bir kısmının 19 Şubat tarihinden itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devredildiğini hatırlatan İslam, kendilerinin bu kapsamda altyapı çalışmalarını hızla tamamladıklarını ifade etti.
 
Bu kapsamda yapılan yoğun çalışmalar neticesinde, il müdürlükleri aracılığıyla 8 bin civarında hak sahibinden başvuru aldıklarını ve onları ön değerlendirme sürecine tabi tuttuklarını anlatan İslam, hak sahibi olduğu kesinleşen 3 bin 527 kişinin ismini netleştirdiklerini bildirdi. İslam, ''Bunlardan lise ve lise üstü eğitim kurumlarından mezun olan 1905 kişi memur kadrolarına, ilköğretim ve ilkokul mezunu olan 1499 kişi hizmet kadrolarına, geçmişte kamu görevlisi olup, vazife malulü aylığı almakta iken, bu kapsamda yeniden atanacak olan 123 kişi de bu aylıkların kesilmemesi için kendi istekleri doğrultusunda işçi kadrolarına atanacak' 'şeklinde konuştu.
 
Atamaları birkaç ay içinde tamamlayacaklarını bildiren İslam, bütün müracaatları ise bir yıl içinde tamamlamayı planladıklarını ifade etti. İslam, "Vatanımız, ülkemiz, devletimiz kuşkusuz şehit ve gazilerimizin bize bıraktığı en büyük emanettir. Bu emaneti layıkıyla koruyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Birlik ve beraberliğimizi, insan hak ve özgürlüklerini koruyarak ve genişleterek hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Büyük bir medeniyetin varisi olduğumuzu hiç unutmadan, yakın ve uzak çevremizdeki sorunlara çare bulmaya, yeni ve büyük Türkiye idealini gerçekleştirmeye gayret edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.
 
Atamalar İşte Böyle Yapıldı
 

Yazdır Paylaş
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım