Bu haber 23 Nisan 2014, Çarşamba 13:23 tarihinde eklendi. 2984 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun

Ülkemizi işgal etme teşebbüsleri karşısında Türk milletinin egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı günü simgeleyen 23 Nisan 1920, milletimiz için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasıdır.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun
Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır parolası ile Atatürk’ün önderliğinde yürütülen istiklal mücadelesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatanın kurtarılması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaşmıştır.
 
TBMM, Atatürk’ün öncülüğünde Kurtuluş Savaşı’nı yönetmiş, Cumhuriyet’i kurmuş, gerçekleştirdiği reformlar ve aldığı tarihi kararlarla milletimizin mukadderatını değiştirmiş, Türkiye’nin yarınlarını şekillendirmiştir. Bu yönüyle Meclis, demokrasimizin ve ulusal egemenliğin sembolü haline gelmiştir.
 
Atatürk, Milletimiz için çok önemli olan bu günü, geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Atamızın çocuklarımıza armağan ettiği bu güzel gün daha sonraları tüm dünya çocuklarının da kutladığı bir bayram olmuştur. Dünyadaki tek evrensel bayram olma niteliği taşıyan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”, bu özelliği ile de ayrı bir önem ve anlam taşımaktadır. 
 
TBMM’nin açılışının 94. Yılını da kutlayacağımız bu günde, geleceğimizin teminatı olan başta Şehit ve Gazi çocukları olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutlar “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nın birlik, beraberlik ve huzurumuzu daha da artırmasını temenni ederim.
 
 Gazi İbrahim LALE
Sehitgazihaber.com
Yazdır Paylaş
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım