Şehit Ailelerine verilmesi planlanan 2. iş hakkı şartsız olarak verilmesi TBMM’de" /> Şehit Ailelerine verilmesi planlanan 2. iş hakkı şartsız olarak verilmesi TBMM’de"> Şehit Ailelerine 2, İş Hakkı Şartsız Verilecek Haberi Şehit Gazi Haberleri | Şehit Gazi Haber | Güncel Haberler
Bu haber 21 Ağustos 2012, Salı 12:18 tarihinde eklendi. 18754 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Ailelerine 2, İş Hakkı Şartsız Verilecek

Şehit Ailelerine verilmesi planlanan 2. iş hakkı şartsız olarak verilmesi TBMM’de
Şehit Ailelerine 2, İş Hakkı Şartsız Verilecek
Şehit Ailelerine verilmesi planlanan 2. iş hakkı şartsız olarak verilmesi TBMM’de kabul edildi.

3713 Sayılı Kanun kapsamında şehit olan kamu görevlileri, er ve erbaşlar ile geçici ve gönüllü köy korucularından şehit olan eş veya çocuklardan birisi ile ana, baba veya kardeşlerden birisi olmak üzere toplam 2 kişinin; şehidin eş veya çocuğunun bulunmaması durumunda ana veya babası ile kardeşlerinden birisi olmak üzere toplam iki kişinin, ana veya babanın bu hakkı kullanmaması durumunda ise diğer kardeşin 2.iş hakkını kullanması kanunlaşmıştır.

3713 Sayılı Kanun kapsamındaki olaylar sebebiyle hayatını kaybedenlerin ya da malul olanların yakınlarına istihdam sağlanmasıyla ilgili hususların yeniden düzenlenmesi amaçlanmış, şehidin kardeşleri ile şehidin eşi veya çocukları arasında olabilecek huzursuzluk ve mağduriyetlerin giderilmesi öngörülmüş bu çerçevede şehidin evli veya bekâr olması durumları ayrıca düzenlenerek istihdam edilecek kişi sayısının artırılması amaçlanmıştır.

Ayrıca görevleri sona ermiş olsa bile yaptıkları kamu görevleri nedeniyle uğradıkları saldırı sonucu şehit veya malul olanlar da bu kapsama alınmıştır.
Bütün Şehit ailelerimize hayırlı osun İnşallah sorunlarımız'ın hepsinin çöcüleceğine inanıyoruz.. 


 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
bekir torun - 2014-10-13 11:48:01 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et


Benim abim bursada polis arkadaşi tarafindan furuldu 1978 de benim işegirme hakkim varmi8Editörün Notu: Evet kardeşim sen'de başvuru yapabilirsin iş hakkın var.0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

bekir torun - 2014-10-13 11:47:19 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Benim abim bursada polis arkadaşi tarafindan furuldu 1978 de benim işegirme hakkim varmi8

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım