Bu haber 06 Mart 2014, Perşembe 09:24 tarihinde eklendi. 1615 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ağlasammı Gülsemmi?

Sitemiz Köşe yazarlarından Gazi Murat NARİNÇ'in Ağlasammı Gülsemmi? Başlıklı Köşe yazısı...
Ağlasammı Gülsemmi?

Mart 2012 sayın Başbakanımız bizlere büyük bir müjde verdi. Bu müjde beni ve benim gibi binlercesini çok umutlandırdı. En azından dişe dokunur, yetmez ama buna şükür diyebileceğimiz iyileştirmeydi bu müjde.

 

Bu iyileştirme sayesinde biz gazi çocukları ücretsiz seyahat edecek ve en azından küçükte olsa aile bütçesine binen yük hafifleyecekti. En azından benim için bu böyle çünkü biri üniversite ve biri lise olmak üzere iki tane çocuğu İstanbul gibi büyük bir metropolde okutabilmek gerçekten çok zor.

 

Bu müjde ben ve benim gibilerini inanın gerçekten çok ama çok mutlu etmişti o an için. O anın heyecanını eşimle ve çocuklarımla paylaşmıştım. Bu duruma gerçekten ailece çok sevinmiştik. Büyük kızım üniversite ikiye gidiyordu ve daha önünde koca bir iki yılı vardı. Bu iki yılda en azından yol parasından kurtulacaktık ve yükümüz hafifleyecekti.

 

Bu umutla beklemeye başladık. O an için bu bekleyişin birkaç ay olmasını ümit ediyorduk. Ne de olsa sözü sayın Başbakan vermişti. Ama nerden bilebilirdik ki bakanlığın bir yönetmeliği hazırlamasının yıllar alacağını.

 

Bu bekleyiş iki yıl sürdü. İki yılın sonunda bakanlık yönetmeliği yayınladığını açıkladı. Açıkladı açıklamasına ama belirsizlik hala devam ediyor. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı ile arkadaşımın yapmış olduğu telefon görüşmesinde, gerekli belgelerin netleşmediğini ve bu durumun önümüzdeki günlerde netleşeceğini belirttiler.

 

Yani anlayacağınız daha da bekliyicez…..

 

Bu iki yıllık sürede nemi oldu?

 

Bu iki yıllık sürede kızım üniversite dördüncü sınıfa geçti ve üniversiteyi bitirmesine birkaç ayı kaldı. Sanırım kızım bu birkaç ayı bitirinceye kadar belgeler bakanlık sitesinden ancak yayınlanır.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım