Bu haber 15 Ocak 2014, Çarşamba 15:51 tarihinde eklendi. 20850 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

25 yaşından sonra her şey bitiyor

Daha önce sitemizle irtibata geçen bir Şehit yetimi kardeşimizin ilettiği mesajını sizler için yayımlıyoruz. Şehit ve Gazi çocuklarına verilen serbest seyahat kartlarında 25 yaş koşulu kaldırılmalıdır.
25 yaşından sonra her şey bitiyor
Şehit yetimi kardeşimiz diyor ki; "25 yaşına girince san ki onca şey ortadan kalkıyor... Bütün haklardan mahrum olur gibi bir durum ortaya cikiyor, maddi olarak bir beklentim yok ancak bir tanıtım kartının cok görülmemesini istiyorum... Bir kurumda ya da herhangi bir yerde ben Şehit ogluyum dedigim zaman bunu kanıtlamam icin yanımda Şehadet belgesi ile mi dolaşmalıyım..  Sizce bu konuda nerelere başvurabilirim böyle bir düzenleme yapılması icin sesimi nasıl duyurabilirim?" 

 

 * * *

 

Bu sorunla ilgili bir de dilekçe kampanyası başlatılmış. Bahse konu kampanyaya ilişkin Muharip Gazi çocuğu Sn. Demir ÇELİK'in ilettiği mesaj aşağıda sunulmuştur;

 

 

 

25 YAŞINDAN SONRA HER ŞEY BİTMESİN!

 

Şehit yetiminin sorunu, Harp Malülü Gazilerin Çocukları Ahmetlerin, Sevimlerin sorunu, Muharip Gazilerin Çocukları Ayşelerin, Muratların sorunu ve diğer Tüm Gazi ve Şehit çocuklarının sorunu hep aynı! 25 Yaşından sonra da hiç bir şarta tabi olmadan SGK nın vermiş olduğu sebest ibareli Şehit çocuğu ve Gazi çocuğu olduğunu gösteren kartı ÖMÜR BOYU onur ve gururla taşımak...

 

Bugün 25 Yaşın altındaki Gazi ve Şehit çocukları bu haktan yararlanıyor. Yarın 26 Yaşına girdiklerinde bugün bu sorunu yaşayan Ahmetlerin, Sevimlerin, Muratların, Ayşelerin sorununu onlar da yaşayacaklar. Yasada bulunan bakmakla 25 yaş şartı kaldırılmalıdır. Yaşlarına bakmaksızın bütün Gazi ve Şehit çocuklarına onurla taşıyacakları serbest seyahat kartı verilmelidir.

 

KATKIDA BULUNMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDAN BİR DİLEKÇE DE SİZ ATIN;

 

TBMM: https://edilekce.tbmm.gov.tr/KomisyonSec.aspx

 

 

Kaynak:http://www.gazihaber.com/haber/3961/25-yasindan-sonra-her-sey-bitiyor.html

 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım