Bu haber 21 Ağustos 2012, Salı 12:18 tarihinde eklendi. 1044 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tasarıyı Redediyoruz

LEYLA ZANA İLE BAŞBAKA'IN GÖRÜŞMESİNE KARŞILIK, ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE RANDEVU VERMEMEMSİNE CİDDİ TEPKİ GÖSTE

Tasarıyı Redediyoruz
LEYLA ZANA İLE BAŞBAKA'IN GÖRÜŞMESİNE KARŞILIK, ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE RANDEVU VERMEMEMSİNE CİDDİ TEPKİ GÖSTERİLEREK SLOGAN ATILDI

Genel Başkan Taner Uranın Basın Açıklaması

Değerli Basın Mensupları;

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için en kıymetli varlıkları olan evlatlarını, eşlerini, babalarını kaybeden şehit aileleri ve malül gaziler olarak Anayasa değişikliğinden sonra sorunlarımızın çözümünde büyük beklenti içerisine girdik. Anayasanın reforandumu öncesinde EVET dememiz için billboardlarda MÜJDE ŞEHİT AİLELERİNE DİYENLER referandum sonrası verdikleri sözleri maalesef unuttular. Yaklaşık 3 yıldır ha çıktı ha çıkacak denen kanun tasarısı sorunlarımızı çözümünden ziyade İÇİ BOŞ bir düzenleme olarak dün TBMM ne sevk edildi..

Tasarının hazırlanma aşamasındaki sıkıntılar ; büyük umutla sorunlarının çözümünü bekleyen Şehit aileleri ve gazileri umuttan umutsuzluğa sürükledi. Her açıklama sonrası solan umutlar meclise sevk edilen tasarı ile çözümü çözümsüzlüğe sürükleyen süreç olarak sonuçlandı.

            Şehit’in bir damla kanını 550 Milletvekiline değişmem deyip şehitlerin geride bıraktığı dul ve yetimlerin açlık sınırın altında tutmanızda doğru değil.Şehit aileleri ve gaziler gözyaşlarıyla avutulmaktan ziyade ANAYASAL HAKLARI OLAN TOPLUMDA KENDİLERİNE YARAŞIR HAYAT SEVİYESİNDE HAYAT SÜRMEK İSTEMEKTEDİRLER.SAYIN BAŞBAKANIN AÇIKLADIÐI 20 MADDELİK MÜJDEYE KAVUŞAMADIK.

Şehit aileleri ve gaziler olarak bir gecede kendi maaşlarını, danışman ve sekreter maaşlarını arttırmak için bütçeyi zorlayanların müjde sorunlarını çözüyoruz diye umutlarıdırp oyaladıkları bizlerin maaşlarında hiçbir iyileştirme yapmamaları samiyetsizlik ve aldatılma olarak algılamaktayız.

            ŞEHİT AİLELERİ VE MALÜL GAZİLER ONURLU VE DİK BİR DURUŞ SERGİLEYEREK İÇİNDE BULUNDUKLARI ZOR ŞARTLARA RAÐMEN VATAN SAÐOLSUN DEMEKTEN ASLA GOCUNMAYAN ONURLU İNSANLARDIR.

Sorunlarımızın çözümünde verdiğimiz tekliflerden işlerine gelmeyen mali konuları reddedip özünde sıkıntılarımızı çözmeyen BAŞBAKANI BİLE YANLIŞ YÖNLENDİREN BÜROKRATLARIN HAZIRLADIÐI tasarıyı redediyoruz. Şehit aileleri ve gazileri fak fona yönlendiren zihniyeti kınıyoruz.

            Şehitlerimize Allahtan rahmet milletimize ve kederli ailelerine de başsağlığı dilerim.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım