Bu haber 24 Eylül 2013, Salı 14:42 tarihinde eklendi. 2962 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit ve Gazi Çocuklarının Nakil İşlemleri

MEB. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 22. maddesi, İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 18. maddesinin g fıkrasına göre; şehit veya gazi çocuklarının ortaöğretim kurumlarına kayıtlarında adrese dayalılık şartı aranmayacağı hükme bağlanmıştır. Ancak uygulama ilişkin olarak maalesef bu hususta da sorunlar yaşanmaya başlamıştır.
Şehit ve Gazi Çocuklarının Nakil İşlemleri

Gazi İzzet ALPMAN'dan edindiğimiz bilgiye göre, bazı Gazilerimiz çocuklarının tayinlerinde mevzuat hükümlerine rağmen sorun yaşamaktadırlar. Geçen senelerde herhangi bir problem olmamasına rağmen bu sene böyle bir sorunun olma nedeni de sisteme Şehit ve Gazi çocukları ile ilgili bölümün eklenmemiş olması gösteriliyor. Bu kapsamda sorunun çözümlenebilmesi için, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince, nakil işlemlerinin gerçekleştirildiği modüle Şehit ve Gazi çocuklarının belirtilebileceği bir değişikliğin entegre edilmesi ümidiyle saygılar sunuyoruz.

 

 

İlköğretim Kurumları Yönetmeliği İçin Tıklayınız>>>

 

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği İçin Tıklayınız>>

 

 

Kaynak:http://www.gazihaber.com/haber/3479/sehit-ve-gazi-cocuklarinin-nakil-islemleri.html

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım