Bu haber 05 Ağustos 2013, Pazartesi 23:56 tarihinde eklendi. 4097 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatma Şahin'e Övgü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in bakanlığa şahsiyet kazandırdığını belirterek, "Şehit yakınlarımız ve gazilerimizin sorunlarını çözmede çok başarılı adımlar attı. Çalışmalarından dolayı kendisiyle iftihar ediyoruz" dedi.
Fatma Şahin'e Övgü
Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi İzzettin Küçük'ün bir rezidans da şehit aileleri ve gazilere verdiği iftara katıldı. İftar sonrasında konuşan Şahin, şehit yakınları ve gazilere hep sahip çıktıklarını belirterek, "Hangi hükümet döneminde olursa olsun imkanlar nispetinde şehit yakınlarımıza ve gazilerimize hizmet için devlet imkanları seferber edilmiştir. Ancak siz şehit aileleri ve gazi yakınları biliyorsunuz ki, son 11 yıl içerisinde çok önemli yasal düzenlemeler yapıldı" dedi.
 

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Şehit Aileleri ve Gaziler Daire Başkanlığı'nın kurulduğuna anlatan Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Artık siz bürokrasiyle boğulmayacaksınız. 70 ayrı mevzuat bir tek mevzuata dönüştürüldü. Özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Şahin gerçekten büyük bir dirayetle konuları çok iyi takip ederek bakanlığına şahsiyet kazandırdı. Şehit yakınlarımız ve gazilerimizin sorunlarını çözmede çok başarılı adımlar attı. Biz milletvekili arkadaşları olarak çalışmalarından çok memnunuz, çalışmalarından dolayı kendisiyle iftihar ediyoruz."


Torba Kanun içerisinde şehit yakınları ve gaziler ile ilgili önemli düzenlemelerin yapıldığını açıklayan Şahin, "Başbakanımız 'Bunlar çıkmadan meclis tatile girmeyecek' dedi. Nitekim ayın ortasına kadar çalışarak TBMM'den bunları çıkarttık. Şeref aylığı vardı, eskiden beri verilir bu aylık. Şehit yakınlarından bir kişiye istihdam hakkı tanınırdı, biz bunu geçtiğimiz temmuz ayında ikiye çıkardık. Gazilerimize de kendilerine istihdam hakkı tanıyan düzenlemeyi bir ay önce gerçekleştirdik. Aynı zamanda son yasayla başka bir şey daha yaptık. Terörle mücadele kapsamı dışında Silahlı Kuvvetler'de görev yapan askerlerimiz ile emniyet teşkilatında görev yapan emniyet mensuplarımız, terörle mücadele kapsamı dışında şehit olduğu taktirde söylediğim imkanlardan yararlanamıyordu, gazilerimiz de yararlanamıyordu. Yasayla bunlara da aynı hakkı tanıdık. Bu 35 bin insana istihdam demek." DHA


Kaynak : http://www.haber3.com/mehmet-ali-sahinden-fatma-sahine-ovgu-haberi-2124661h.htm#ixzz2b88CWDei

Yazdır Paylaş
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
ahmet ide - 2013-08-12 20:26:41 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
sayın bakan fatma şahin hanfendiye teşekkür eden gazi arkadaşlar sizlerde bizim gibi kore ve kıbrıs gazisi olsaydınız sayın bakana yine teşekkür edermiyiniz cok merak ediyorum sayın bakan göya kıbrıs gazilerine madalya sözü vermişti ve bir haber cıkmadı yani bu yaşlı insanlara yalan konuştu bizlere torba yasasınıı bekleyin göreceksiniz dedi bekledik ve gördük yine kore ve kıbrıs gazilerine bir hak vermediler sayın bakana övgüler yagdıran gazi kardeşim siz bizim yerimizde olsaydınız sayın bakana yine övgüler dualar yaparmıydınız cok merak ediyorum saygılarmla.

19 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

ahmet ide - 2013-08-11 19:20:37 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
sayın bakan m.ali şahin bey sayın bakan fatma şahin hanfendiye övgüler yagdırıyorsunuz ve bazı yorumculada sayın bakana övgüler yagdırıyorsunuz da sizlerde bizim gibi kore ve kıbrıs gazileri olsaydınız cok merakediyorum acaba yine teşekkür edermiydiniz sayın bakanım m.ali şahin beyfendi o övdügünüz sayın bakanınız fatma şahin hanfendi biz kıbrıs gazilerine türkiye cumh. olarak bizlere madalya verecegine söz vermişlerdi yeni cıkan torba yasasından neden kore ve kıbrıs gazilerine ufakta olsa bir hak vermediler kendilerinin sözü vardı torba yasasını bekleyin diyorlardı madem hükümetinde sözü gecmıyordu bu hayatın son demlreini yaşayan bu yaşlı insanlara niçin sevindirdi aslında cok konu varda burda yazılmıyor kıbrıs gazilerinin arasında dahi hükümetiniz ikilik yarattı sayın bakan gazi gazidir gazinin güney dogusu koresi kıbrısı olurmu ben kıbrıs gazisi olarak sayın bakan fatma şahine bir kul hakkım varsa haram ediyorum haram olsun saygılarımla efendim.

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

güneydoğu gazisi - 2013-08-09 16:43:42 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
on yıllık akp iktidarında Güneydoğu Gazileri için tek bir düzenleme ve iyileştirme yapmayan birisine nasıl övgü yapılır anlayamadım

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

aydın ipek - 2013-08-07 22:37:55 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
terör gazileri için ne yaptınız sayın bakan terör gazisi aydın ipek

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

mehmet binici - 2013-08-07 20:17:21 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
fatma şahin kimin bakanı bilmiyorum ona ulaşmak başbakana ulaşmak gibi gazilere yaptığı dikkate alınır bir şey yok malül sayılmayan gazileri ağzına bile almıyor onca kesime haklar verildi malül sayılmayanlara yine bir halt yok yüzlerce binlerce malül sayılmayan gazilerin günahı başbakan ve fatma şahinin boynundadır bu mağduriyetleri çözemeseler iki yakaları bir araya gelmez saygılar

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

aydın ipek - 2013-08-06 11:49:53 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
ben terör gazisi aydın ipek siz her seferinde gazilere şunu yaptım bunu yaptım 10 senedir bize hiç bir şey yapmadınız YALAN BAYLİ SÖYLEMEYİN her seferinde şanlı terör gazilerin adlarını kulanmayın

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım