Bu haber 29 Temmuz 2013, Pazartesi 20:32 tarihinde eklendi. 3359 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Unutmayın…

Sitemiz Köşe yazarlarından Gazi Murat NARİNÇ'in Unutmayın… Başlıklı Köşe yazısı....
Unutmayın…

Gazilik mertebesine ulaşan Mehmetçiklerimizin rehabilitasyonu ve gerektiğinde yaşam boyu bakımlarını sağlamak amacı ile kurulan Türk silahlı kuvvetleri rehabilitasyon ve bakım Merkezini birkaç günlüğüne yaşadığım sağlık sorunları nedeni ile ziyaret etme fırsatı buldum.

 

Büyük bir bölümünün finansmanı Türk silahlı kuvvetleri el ele vakfı tarafından karşılanan ve devlet bütçesine ekstra bir yükü olmayan bu kurum terörle mücadelede uzuvlarını kaybeden biz gazilere, ordu vazife malullerine, Kıbrıs gazilerine ve bunun yanı sıra yüzde otuzluk bölümü ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vermekte.

 

Birkaç günlüğüne de olsa burada olmak, kader birliği yaptığım arkadaşlar ile bir araya gelmek gerçekten ayrı bir mutluluk. Her yaşam bir hikayedir gözü ile bakıldığında buradaki yaşamların apayrı ve renkli birer hikayesi var. Beden gücünden yoksun, manevi desteğe muhtaç bu insanların tek amaç ve gayesi fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklarına kavuşmak.

 

Türk silahlı kuvvetleri rehabilitasyon ve bakım merkezi. gazilerimizin bu taleplerine cevap verebilecek Türkiye’deki maalesef tek kurum. Türkiye’nin dört bir köşesinde rehabilitasyon ve tedavi amaçlı gelen gazilerimizin hem fiziksel hem de ruhsal açıdan isteklerini karşılayabilecek başka bir kurum yok. Böylesine önemli bir kurumun muhafazası takdir edersiniz ki bizler için çok ama çok önemli.

 

Uzun yıllardır bakım merkezinde tedavi gören gaziler ile bakım merkezinin sunmuş olduğu hizmetler ve burada yaşadıkları sıkıntılar hakkında istişare etme fırsatım oldu. Göze çarpan ve en çok öne çıkan sıkıntılardan en büyüğü burada bakım evinde kalan ve sürekli tedavi gören gazilerimizin yemek ihtiyaçlarının karşılanmaması.

 

Vücutlarının büyük bir bölümü ölen ve geriye kalan yüzde beşlik veya onluk kısımlarla hayatta kalmaya ve yaşama tutunmaya çalışan bu insanların doğuda ve güneydoğuda ödedikleri bedel yetmezmiş gibi yaşama tutunma adına hala bedel ödettirilmesi ve bir yemeklerinin karşılanmaması düşündürücü.

 

Demokratik açılım adı altında yaşanan son süreç burada kendisini fazlasıyla hissettirmiş. Her ne kadar yaşanan sürece olumlu bakmaya çalışsalar da büyük bir endişe hakim. Ortak dile getirdikleri sorun ise bölücü başının serbest kalması endişesi. Bunun yanında unutulmak veya unutturulmaya çalışılmak ve sadece Ramazandan Ramazana kendi vicdanlarını rahatlatma adına verdikleri bir iftar yemeğinde değil, her zaman hatırlanmak.

 

Unutmayın değerli büyüklerim, burada sizler için en büyük sermayeleri olan canlarını feda etmiş insanlar var. Arada sırada ziyaret edin onları, bu durum inanın sizlere bir şey kaybettirmez aksine çok şey kazandırır.

 

Unutulmamak umuduyla….

 

Murat NARİNÇ

Güneydoğu Terör Gazisi

murat_narinc_74@hotmail.com

Yazdır Paylaş
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
haydar şengül - 2013-07-30 08:31:38 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
sevgili murat kardeşim bizler artık seninde değindiğin gibi kendi acımızı yaşamayı unuttuk sıkıntılarımızı unuttuk.Hala ülkemizin durumunu düşünüyoruz.Neslimiz tükenmek üzere sanırım.Tabiiki yeni katılımlar olmadığı sürece.Düşündürücüdür elbetteki kaçakçıya göçmene her imkanı veren devlet maalesef aynı hassasiyeti bizlere gösterememektedir.Gösterdiği hassasiyetlerde yetersiz kalmaktadır.Hepimiz bunun bilincindeyiz.Ne zaman tüm dikkatini vererek sağlıklı bir yaklaşım sergileyecek bunuda sabırla mücadelemizle birlikte beklemeye devam edeceğiz.Tüm şehit yakınlarına ve gazilere sevgi ve saygılarımla.

3 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım