Bu haber 15 Haziran 2013, Cumartesi 13:50 tarihinde eklendi. 2189 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hayat Devam Ediyor

Murat NARİNÇ'in Hayat Devam Ediyor Başlıklı Köşe yazısı.
Hayat Devam Ediyor
Hayat devam ediyor, maalesef devam ediyor kimileri için çok acı kimileri için tos pembe bir şekilde akıp gidiyor. Hayatlarını tos pembe devam ettirenlerin, kurdukları üst düzey yaşam standartlarını devam ettirebilmelerini neye ve kime borçlu olduklarını düşünmeden o üst düzey yaşam standartlarını daha yukarıya çekebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. 

 

Artık dünyalık tamam yeter diyen bile yok, onlar için yetmez maalesef fazlasını çok ama çok daha fazlasını istiyorlar ve alıyorlar da. Almak için ise her yolu mubah sayıyorlar. Öyle bir kimliğe bürünüyorlar ki, dilim varmıyor ama bu dünya da bizim öbür dünya da bizim diyorlar. 

 

O yaşam standartlarını devam ettirebilmeleri ve daha üst seviyeye çekebilmeleri için bedel ödeyenlere ise saygı duyma gereği dahi duymuyorlar. Duymadıkları gibi dışlıyor, susturuyor, yok sayıyor, “gaz”lıyor, aşağılıyor ama toplum maneviyatına dokunma adına o ulvi isimleri gönül rahatlığı ile kullanabiliyorlar. 

 

Bazen hayal ederim eski sağlam ve sağlıklı günlerimi hayal ederim ve yüzüme hüzün dolu küçücük bir tebessüm gelir özlerim, üzülürüm ağlarım. İlk zamanlar gurur duyardım gurur duyarak anlatırdım herkese. Vatan için seve seve, yine olsun yine giderim der göğsümü kabartırdım. 

 

Yaşadığım o haklı gururu maalesef artık kendi içimde dahi yaşayamaz oldum. Her defasında keşkelerime keşke eklendi. Bunu birçok örnekle anlatabilirim ama inanın bırakın anlatmayı hatırlamak dahi canımı fazlasıyla sıkıyor. En çok beni üzen ise benim düşüncelerime sahip binlercesinin olduğunu bilmem.

 

Şükretmek isyan etmemek dinimin ve yetiştiriliş tarzımın gereği ama artık bunu bile yerine getirebilecek miyim bilmiyorum ve bu durum beni fazlası ile endişelendiriyor. Haykırmak bağırmak, çağırmak istiyorum.

 

Bizler sizler için, sizin sağlığınız ve sıhhatiniz için, bunun yanı sıra sizin refahınız ve o yaşadığınız üst düzey yaşam standardınızı devam ettirebilmeniz için bu bedeli ödedik. Bunun için en büyük sermayemizi, sizler için hayalinin bile ürkütücü olacağı canımızı, uzvumuzu, hatta bir çok uzvumuzu verdik. 

 

Sadece ve sadece geleceğe umutla bakabilmek ve ekonomik özgürlüğümüzün olmasını istedik. Sizlerin layık gördüğü yaşamı değil bizlerin hak ettiği yaşamı istedik. Bizlerin unutmayın “hayat devam ediyor” ama bizler için çok farklı dedik ve göz ardı edilmemek istedik. Hak ettiğimizi almak için, ağlayana meme yok misali onlarca kapı çalmaya mecbur bırakmayın, bizleri Medine dilencileri konumuna düşürmeyin ve bizlerin gururu ve onuru ile oynamayın dedik. En azından yaşadığımız travmayı atlatabilme adına bir tanecik küçücük bir sosyal proje üretin dedik.

 

Ne dersiniz çok şey mi istedik?

 

Güneydoğu Terör Gazisi 

Murat NARİNÇ

murat_narinc_74@hotmail.com

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım