Bu haber 08 Haziran 2013, Cumartesi 01:26 tarihinde eklendi. 3075 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özel Öğretim Kurumlarından Ücretsiz Yararlanma hakkına sahip olanlar nereye müracaat etmeleri gerekmektedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri uyarınca, özel öğretim kurumları, öğrenim gören öğrenci sayısının % 3’ünden az olmamak üzere ücretsiz öğrenci okutmakla yükümlüdür ve ücretsiz okutmada şehit ve malul gazi çocuklarına öncelik verilir. Özel Öğretim Kurumlarında ücretsiz okumak için başvuracak öğrenci/kursiyerlerin bir önceki sınıfını geçmiş olması ve davranış notunun indirilmemiş olması şartları aranır. Bu haktan yararlanmak isteyenlerin İl Milli Eğitim Müdürlüklerine ya da ilgili özel öğretim kurumuna başvurmaları gerekmektedir.
Özel Öğretim Kurumlarından Ücretsiz Yararlanma hakkına sahip olanlar nereye müracaat etmeleri gerekmektedir?
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
murat oğuz - 2013-06-20 10:39:45 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
madde 58 göre şehit ve gazi çocukları ile malül gazilerden sınıf geçme şartı ve davranış notu aranmamalı maddede sayıyor ve dışındakiler diyor saygılarımla MADDE 58 – (1) Kurumlarda ücretsiz veya indirim uygulanarak okumak için başvuracak öğrenci ve kursiyerlerden, okullarda ücretsiz okuyacak şehit veya malûl gazi çocukları ile malûl gaziler dışındaki öğrencilerin bir önceki sınıfını geçmiş ve davranış notunun tam olması şartları aranır.

1 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım