Bu haber 02 Şubat 2013, Cumartesi 12:40 tarihinde eklendi. 2321 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Sizler İçin Ne Yapsak Az”

Gazisi Murat NARİNÇ'in “Sizler İçin Ne Yapsak Az” Başlıklı Köşe yazısını sizler için Yayınlıyoruz.
“Sizler İçin Ne Yapsak Az”
 

Belki çok klasik olacak, belki de hep aynı sözleri yazıp kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz misali, kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz diye bakılabilir fakat ben buna inanmıyorum. Ben yazdıklarımızı denize atılan bir damla olarak görüyorum ve eminim o damlaları çoğalttığımızda zamanla o damlaların etkisi ortaya çıkacak ve o farkındalığı yaratacağız.

 

Devlet büyüklerimizin geçmişten günümüze süre gelen klasik lafı vardır ya genelde kamera karşısında ve toplum önünde sık sık kullandıkları, bizlerinde yazılarında ve sözlerinde sürekli o sözü kullanan devlet büyüklerine hatırlattığı o meşhur “sizler için ne yapsak az” sözü.

 

Maalesef bu söz artık o kadar klasikleşti ve o kadar kemikleşti ki, devlet büyüklerimiz bu sözle şehit aileleri ve gazilere çok şey yapılıyor imajını verdi ve toplumun büyük bir bölümünü etkilemeyi başardı, öyle ki on on beş liralık bir internet indirimi bile bakanlık düzeyinde açıklama yaptırılarak ve yandaş medyada fazlasıyla yer bulması sağlanarak açıklandı ve çok şey veriliyor imajı yaratıldı.

 

Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz çok değil biraz yakın tarihe baktıklarında, çok az ve cüzi rakamlardan oluşan indirimlerde de devlet büyüklerimizin siyasi amaçlarına ulaşmak için aynı uygulamayı yaptıklarını göreceklerdir. Fındık kabuğunu doldurmayacak bu küçük şeylerle çok büyük hak veriyormuş gibi adeta toplum önünde söyledikleri “sizin için ne yapsak az” sözünün gereğini yapmış olmanın gururunu yaşıyorlar.

 

Gelin küçük bir anket yapalım merkezi bir yere bir stant açalım, şehit aileleri ve gazilere verilen hakların yeterli olup olmadığını soralım, eminim toplumun büyük bir bölümü ekranlarda gördüklerini anımsayacak ve ilk aklarına gelen ”sizler için ne yapsak az” sözü olacak, hemen akabinde yapılan o küçük ama göz önünde büyük hatta kocaman gösterilen indirimler akıllarına gelecek ve yeterli diyerek “şehit aileleri ve gaziler için ne yapılsa azdır” diye de ekleyecekler.

 

Artık “sizler için ne yapsak az” sözünün gereği bu dünyada kalan şehit aileleri ve birer ikişer ve hatta bir çok uzvunu kaybeden gaziler için yapılmıştır. Sıra öbür dünyaya gelmiştir, e tabi bu dünyanın bir de öbür tarafı var. Allahu Teala (C.C) onlara, sizler için, sizin sağlığınız ve refahınız için canlarını veren bu insanların geride kalanlarına ne yaptınız sorusuna maruz kalacaklarını bildiklerinden ve korkularından olacak ki her Ramazan ayında yine göstermelik ve yine medyanın etkisi kullanılarak Şehit aileleri adına iftar verilecek, kuran okunacak, göstermelik her masada birer görevli olacak dertler sorunlar dinlenecek, gereğinin hiçbir zaman yapılmadığı notlar alınacak ve bitti.

 

Mutlu Sonnnnn!

 

 

Murat NARİNÇ

Güneydoğu Gazisi

 

murat_narinc_74@hotmail.com

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER : Murat Narinç
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Nihat - 2013-02-05 02:37:18 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
''sizler için ne yapsak az'' evet hiç bir şey yapmadığınızdan belli...

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

alp - 2013-02-02 13:14:31 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
KİM DEMİŞ KENDİMİZ YAZIP KENDİMİZ OKUYORUZ DİYE MERAK ETMEYİN BAŞBAKAN BURADA YAZILANLARI ÇOK İYİ TAKİP ETTİRİYOR ENDİŞENİZ OLMASIN BİZLER İÇİN KİMSENİN BİRŞEY YAPMASINA GEREK YOK ALLAH RAZI OLSUN BU HÜKÜMET NE LAZIMSA BİZİM İÇİN YAPIYOR BAKIN BİZE VE AİLEMİZE ÜCRETSİZ SEYHAT HAKKI TANIMIŞ HAYATIMIZ ARTIK BELEŞ ELİMİZDE NE VAR NE YOK ALDI GÖTÜRDÜ BİR ADIMIZ VARDI ONUDA DEĞİŞTİRDİ ADIMIZ ÖZÜRLÜ ENGELLİ OLDU DAHA NE YAPSINLAR AKP VE ONUN YALAKALARINA HAYIRLI OLSUN

8 kişi beğendi 4 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım