Bu haber 22 Ocak 2013, Salı 22:52 tarihinde eklendi. 3739 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Aileleri Daha Güzel Binada Olacak

Uşak Belediyesi Şehit ailelerine vermiş olduğu sözü yerine getiriyor.
Şehit Aileleri Daha Güzel Binada Olacak
 

Yıllarca küçük bir dernek binasında faaliyetlerine yerine getiren Şehit Aileleri Derneği’nin daha iyi ortamlarda hizmet vermesini hedefleyen Uşak Belediyesi tarihi evlerden birisinin derneğin hizmetine sunmak için harekete geçti. Yeni iki katlı tarihi evde hem şehit ailelerine daha iyi ortam sağlanarak ahde vefa gerçeklemiş olacak; hem de şehitlerin fotoğrafları eşyaları gibi çeşitli doneler sergilenerek nesillerin şehitlerini unutmayacağı müze vazifesi görecek. Yeni hali ile müze gibi olacak dernek Türkiye’deki birkaç güzel örnekten birisi olacak. Binanın resmi açılışı ise 18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftası’nda açılması planlanıyor. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Erdoğan şehitlerin anısının hak edeceği bir ortamda yaşatmak için çalışmaların son hızı ile devam ettiğini kaydetti. Mevcut Şehit Aileleri Derneği’nin fiziki ortamının yetersiz olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Şehit ailelerimiz hem dayanışmaları hem de sorunlarını dile getirmeleri için kurdukları dernek ilimizde de faaliyet göstermektedir. Fakat maalesef derneğin fiziki olarak yetersiz olduğunu görmekteyiz.  Bu duruma içimiz elvermediği için hak ettiği ortamda derneğin olmasını arzu ettik” dedi. Yeni dernek binasının örnek bir yapı olacağını vurgulayan Başkan Erdoğan, şehit ailelerinin hak ettiği ortamın yeni binada doğacağını belirtti. Tescilli tarihi binayı derneğe tahsis ettiklerinin altını çizen Erdoğan, “ Tarihi iki katlı binada şehit yakınlarımızın daha iyi ortamlarda hizmet alabilmelerinin yanında müze vazifesi  görecek olan bina ülkenin hangi şartlarda korunduğunu gelecek nesillere gösterecek. Bu hali ile uzun yıllar bilinç yaşayacak” diye konuştu. Erdoğan belediye bünyesinde oluşturdukları komisyonun da çalışmalara ara vermeden devam ettiğini sözlerine ekledi.

 

Yeni bina daha rahatlatacak

 

Şehit Aileleri Derneği’nin yeni binasının emsalleri arasında örnek binalar arasına gireceğini dile getiren Başkan Ali Erdoğan, “ Bu vatan için canlarını veren evlatlarımızın aileleri hepimize emanettir. Biz emanetlerimize sahip çıkmayı bir görev bilerek çalışmalarımızı yapıyoruz. İlimizde Şehit Aileleri Derneği dar imkanlar ile fiziki ortam bakımından yetersiz bir yerde işlerini yürütüyordu. Son derece dar olan bu dernek binasında şehit ailelerimizin olmaması gerektiğini düşünüyorduk. Bu bilinçle harekete geçerek hemen şehit ailelerimize yeni bir yer tahsisi ile işe başladık. Şimdi kurduğumuz komisyon binanın modernizasyonu ile ilgili çalışmalarını devam ettiriyor. Bina iki katlı tescilli bina olup şehit ailelerimizin hak ettiği ortamlarda bulunmasını sağlayacak. Burada şehitlerimiz ile ilgili her şey olacak. Şehitlerimizin fotoğraflarından eşyalarına kadar bir çok done yer alacak.

 

Aynı zamanda geçmişte yaşadığımız savaşların da fotoları olacak. Kısacası bir müze gibi dernek binası yakında hizmete girecek. Yeni bina geçmişi ve ülkenin nasıl kazanıldığını, korunduğunu yeni nesillere gösterecek. Buda yeni nesilde bilinç oluşturacak. Binamızı bizim için çok önemli tarihlerden olan 18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftası’nda açmak istiyoruz” dedi. 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
ahmet - 2014-08-06 01:54:34 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
şehit aileleri bence daha fazlasını hak ediyorlar. Buradan oynayin http://record.commissionlounge.com/_pbVB_1zk442YkdHVp7xCcmNd7ZgqdRLk/3/ ve kazanin.

1 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Samet - 2014-07-30 15:36:05 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Uşak belediyesine çok teşekkürler yeni yapılacak gazi binası ile herşey daha iyi olacaktır. ukash bozdurma için en iyi ukash kart bozdurma sitesi http://www.hepsiukash.com

0 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım