Bu haber 19 Ocak 2013, Cumartesi 00:20 tarihinde eklendi. 3399 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bedelli Gelirine Askeri Taktik.

Güneydoğu Gazisi Murat NARİNÇ'in Bedelli Gelirine Askeri Taktik Başlıklı Köşe yazısını sizler için yayınlıyoruz.
Bedelli Gelirine Askeri Taktik.
 

Her defasında ekranlara çıkan yetkili ağızlar yani devlet büyüklerimiz ne kadar büyük bir devlet olduğumuzu, bunun yanında çağdaş ülkeler seviyesine büyük bir hızla ilerlediğimizi, demokratik ve sosyal bir ülke olduğumuzu, kişi başına düşen milli gelirin on bin dolarları bulduğunu söylerler.

 

Taraf bakan yandaş medya ise bu söylemlerin ne kadar haklı ve doğru olduğunu evire çevire yayınlayarak topluma empoze etmeye çalışır ve bunu büyük ölçüde başarırda. Ama bu işin öylesine abartıldığı ve allanıp pullanıp süslendiği gibi olmadığını merdiven basamaklarının en altında yani zeminde duranlar çok çok iyi bilir.

 

Biraz akıl yorup taraf değil de objektif bakıldığında geçmişte ve günümüzde büyük bedeller ödenerek kazanılan “Büyük Devlet” söyleminin bile itibarını yitirmeye başladığını, dışarıya bağımlılığın fazlasıyla arttığını, ülkenin bugüne kadarki kazanımlarının günü veya ayı kurtarma adına yok pahasına (yabancılaştırıldığı) satıldığını, hele demokrasimizin üçüncü dünya ülkeleri ile eşleştirildiği görülür.

 

Ekonomik anlamda estirilen sıcak havanın suni olduğunu ve durumun bu kadar tos pembe olmadığını kimse dile getirmez, getiremez tabi bu durum devlet büyüklerimizin hem işine gelir hem de cesaretlendirerek ne kadar büyük bir devlet olduğumuzun yanı sıra sosyal devlet olduğumuzu ve sosyal devlet olmanın gereklerini fazlasıyla yerine getirdiklerini vurgularlar.

 

Büyük ve Sosyal Devlet olma ölçüleri ise merdiven altında yukarıya bakan vatandaşlara ucuz ve kalitesiz kömür dağıtmak ve kırk liralık erzak kolisinden ibarettir, e tabi sosyal devlet olmanın da bir maliyeti var. Çok büyük oy getirisi olan sosyalleşmenin artırılması ve genişletilmesi gerekir, devletin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ayırmış olduğu bütçe yaklaşan yerel seçimler düşünüldüğünde bu artışa ve genişlemeye yetmez.

 

Hemen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri çalışmalara başlar. Bu genişleme ve artışın getireceği boşluğu karşılayacakları bütçe üzerinde kafa yorarlar ve ilk akıllarına gelen Başbakanın geçtiğimiz yıl başında gelirini Şehit aileleri ve Gazilere dağıtmak üzere çıkardığı ve yasalaştırdıkları bedelli askerlikten elde edilen gelir olur.

 

Bedelli gelirinin Şehit Aileleri ve Gazilere dağıtılacağı yandaş medyada günlerce konu edilmiştir. Bu durum da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını zorda koymaktadır. Ama Bakanlıkta çözüm bitmez hemen 6353 sayılı yasa çıkartılır. Bu yasa Şehit ailelerine ikinci işin yanı sıra bir çok yetersiz madde içerir ve Gaziler ve Ordu Vazife Malullerinin isteklerinin hiç birine cevap vermez ama bu yasa yandaş medya tarafından öylesine şişirilir ki bedelli askerlik gelirini toplum önünde kamufle edilmesine ve sosyalleşmenin artışında ve genişlemesinde oluşan boşluğu doldurmasına olanak sağlar.

 

Ama öyle bir çalışma yapılmalıdır ki topluma zenginden alıp fakire veriyorum imajı yaratılmalı ve toplumun büyük bölümünün sempatisinin kazanılması sağlanmalıdır ve bunu yaparken bedelli gelirinin amacına ve söylemlerine uygun kullanıldığı vurgulanmalıdır.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurmayları 6353 sayılı yasayı arazideki askeri manevra taktiklerine taş çıkarırcasına büyük bir incelikle kamufle aracı olarak kullanmış, bunun yanı sıra üç yıllık uygulama ve oyalama taktiği ile bedelli gelirini tamamen ülke gündeminden çıkarmayı başarmıştır.

 

Sanırım bize de, bir araya gelmediğimiz ve sesimizi yeterince yükseltemediğimiz için saygı duymak ve helal olsun demek düşer.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
unutulan - 2013-01-19 11:30:51 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
artık başbakan sadece ALLAH bir dir sözüne inanıyorum.kendilerine gelince bir gecede 8 bin lira zam yaptılar..vatan uğruna can ları biz verelim kollarımızı gözlerimizi bacaklarımızı biz verilim ömür boyu sakat kalalım sefayı siz çekin cefada bize kalsın... ama ben mutluyum yine... belki belki biri o gün verdiği sözü hatırlar lafa gelince göğsünü gere gere ben bunu yaptım diyorsunuz ama hani biz gazileri ilgilendiren hiç bir olumlu gelişme yok yazıklar olsun sizlere...yalancılar topluluğu

18 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

alican - 2013-01-19 11:04:01 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
bedelli parasını şehit aileleri ve gazilere tamamının verileceğini söyleyen sayın başbakanımız ve kabafilaşcı sayın fatma şahin hırsızlık yaptılar derim söz veripte olumsuz kalemler çıkarıp şehit ailesine gazilere göz boyama böyle sessiz kaldıkça daha çok şamar yeriz bizlerin adı kullanılıyor paralar cebe 3 yıllığına aktarıyorlar uyun bakıyım.tokat gaziler derneği ikinci başkanı. ali can

16 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

abrek - 2013-01-19 09:49:52 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
arkadaşlar akp hükümeti pkk yanlısıdır bunu iktidara geldiklerinden beri söylüyorum ve görüyoruz bunların türk milletiyle dertleri vardır bunların askerle dertleri vardır bunlar şehit gazi düşmanıdır maaşlarmız olsun sosyal haklarımız olsun bizlerden alındı kısıldı pkk lı teröristlere verdiler bu millet nerde türk milleti bu kadar korkak olamaz zaten şehit gaziler derneklerindede bazı hainler çıktı açılımı destekleyenler açılım denen saçmalığı desteklyenlerin kanından şüphe ederim hala görmüyolar devlet dediğiniz abd nin taşeronu şirket şehitlerimizin gazilerimizin adını kullanarak bağışlarıda bedelli gelirinide yiyorlar yorumları beğenmeyen kişiler zorunuza giderse yorum yazın cevap olarak saygılarımla

11 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

aziz alvlar - 2013-01-19 08:27:16 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
RECEP TAYYİP ERDOĞAN - BÜLENT ARINÇrnyalancılığınız belgelendirnrnBEDELLİ ASKERLİK DEN TOPLANAN PARALARIN NASIL KULLANILACAĞI İLE İLGİLİ HAZIRLANAN YÖNETMELİK İLE BELGELENDİ.rnrnbedelli askerlik yasasının kanunlaşma sürecinde toplanan paraların şehit aileleri ve gazilerimize dağıtılacağını söyleyen sizlerdiniz.rnrnşehit ailelerini - gazileri - vatandaşları tepki göstermesinler diye susturmak ikna edebilmek için şehit ailelerine gazilere dağıtılacağı yalanını uydurdunuzrnrn2,5 KATRİLYON gibi büyük ve sıcak parayı görünce dağıtmakdan vazgeçtinizrnrnvazgeçme bahaneniz ne şehitliklerin bakımı ve düzenlemesini yaptırmak... şehitliklerin bakımı ve düzenlemesi zaten devletin asli görevi olmasına rağmen o kadar para ile sadece şehitlikler değil dünyadaki bütün mezarlıkların bakımı yapılır kimi kandırıyorsunuz.rnrn2,5 KATRİLYON para ile şehitliklerin bakımı değil 27 bin şehit ailesine 60 m2 konut yapılır. 2 m2 şehitliklerin düzenlemesi değil.rnrn2,5 KATRİLYON ile 80 vilayette rehabilitasyon merkezleri kurulurrnrnaslında örneklerle çokda uzatmaya gerek yok 2,5 KATRİLYON şehit ailelerine - gazilere - vatandaşlara yalan söylemek için önemli ve büyük pararnrnPARA PARA PARA diyen NAPALYON un torunlarınada bu yakışır

10 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

alp - 2013-01-19 00:56:34 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et


İŞTE ŞEHİT VE GAZİLERDE BÖYLE Bİ BEKLENTİNİN OLUŞTUĞUNU ÜLKEYİ YÖNETTİĞNİ ZANNEDEN SÖZDE İKTİDAR İSTEDİĞİ DESTEĞİ ALDIKTAN SONRA SÖYLEDİKLERİNİ UNUTTU ÇIKARILAN TIRIVIRI YASA ZATEN GEÇMİŞTE BULUNAN YASALARIN SADECE İSMİ ŞEKLİ DEĞİŞMİŞ OLANIDIR KANUN MECLİSE GELDİĞİ ZAMAN HAYAL KRAN BAZI ARKADAŞLAR DERYİ GÖRMEDEN SIVADILAR PAÇALARI SAYAN BAKANIM SEN ÇOK YAŞA SAYIN FATMA ŞAHİN SANA ÇOK MİNNET TARIZ GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATIP SON DAKİKADA ŞEHİT VE GAZİLERİN HAKLARINI GASP EDEN BİR YASA MECLİSTEN GEÇİRDİĞİN İÇİN NE OLDU SONUÇ KOCAMAN BİR HÜSRAN PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK BU İMRALI AÇILIMI DEVAM EDİYOR HÜKÜMET YAPILAN YAQZILAN TÜM TEPKİLERİ TAKİP EDİYOR ŞİMDİLİK ŞEHİT VE GAZİLERLE DİREK HÜKÜMET OLARAK RESMİ BİR İLETİŞİM KURMUYOR SADECE YANDAŞLARI VE KIÇ YALAYICILARI ARACILIĞI İLE MESAJ GÖNDERİYOR TEPKİLERİN DURUMUNA GÖRE YAKINDA DEĞERLENDİRME YAPAR BAKARKİ CAMİANIN ÇOĞUNLUĞU BU İHANET PROJESİNE DESTEK VERMİYO ÇIKAR BAŞBAKAN KÜRSÜYE BEDELLİ DEN TOPLANAN PARALARIN BİR BÖLÜMÜNÜ ŞEHİT VE GAZİLERE VERİMESİ İÇİN ÇALIŞMA YAPIYORUZ DER ONDAN SONRA BAZI ŞUBE BAŞKANLARIM BAŞLARLAR SATIŞ YAPMAYA BAKIN BİZ AÇILIMA DESTEK VERDİK VE KARŞILIĞINI ALIYORUZ BU İŞLER BÖYLE YÜRÜR HER İNSANIN ZAFİYETLERİ VARDIR BAKALIM HAYIRLISI OLSUN ONUR PARAYLA PULLA SATILMIYOR SATILIYORSA DA BEN ADRESNİ BİLMİYORUM BİLSEM BAZI ARKADAŞLARA VERİRİM GİTSİNDE BU SÜREÇTE KAYBETTİKLERİ ONURU ALSINLAR TIPKI İSKOÇYADA 1 METRE TOPRAK ALANLARA LEYDİLİK ÜNAVANI SATILIR GİBİ VE ** BEDELLİ KANUNUNDAN YARALANANLARADA DİYORUM Kİ NE GEREĞİ VARDI VERDİĞİNİZ PARALAR SİZİN İSTEDİĞİNİZ GİBİ ŞEHİT VE GAZİLERE VERİLMEDİ YA NE OLDU SURİYELİ TERÖRİSTLERE HARCANMAYA BAŞLADI YAZIK BU MASRAFA NE GEREK VARDI BE MADEM BU KADAR ASKERLİKTEN SOĞUDUNUZ 10 BİN LİRA VERİP AMELİYATLA CİNSİYET DEĞİŞTİRSEYDİNİZ YA HEM 20 BİN LİRADA CEBİNİZDE KALMIŞ OLURDU DEĞİL Mİ***rnrnrnSES YÜKLSELTMEYE SIRA GELİNCE EN GÜZEL SES MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA HERKES FAKS ÇEKECEK DİLEKÇE GÖNDERECEK ÇÜNKÜ ASIL MUHATTAP MİLLİ SAVUNMA VE GENEL KURMAY BAŞKANLIĞIDIR SOSYAL POLİTİ,KALAR BAKANLIĞI KUKLA BİR BAKANLIKTIR BENİM YAPMIŞ OLDUĞUM RESMİ MÜRACATIMA DA VERDİKLERİ CEVABI ZATEN AÇIKLAMIŞTIM15 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Gazi Necmi - 2013-01-19 00:49:13 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Arkadaşlar Bedelli Yasası Çıkar ken Sayın Başbakan Ne Demişti. Şimdi ise ne deniliyor? Bizleri kullandılar ben helal olsun demiyorum arkadaşım Haram Zehir Zıkkım Olsun. Bizleri kullanarak kanunlar çıkardılar bizleri kullanarak torba yasa açılımlar denildi. En son Bedelli idi ama Başbakan verdiği sözleri tutmadı şimdi çıktılar ne diyorlar PKK lıları af edeceklermiş görüşmeler yapılıyor. Bizlerin üzerinden Gazi ve Şehit Aileleri Kullanılarak Açıklamalar Yapamazlar. Artık yeter bu kadar aciz bir toplum olmamak gerekir birlik beraberlik olmak gerekir iken neden ben son cümlelerinde kullanmış olduğun; Helal Olsun Diyeceğim Demedim Demiyorum. Bizleri kimse kandırmasın kimse o Bedelli askerlikten toplanan paralar da ödenmelidir.

13 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım