Bu haber 18 Ocak 2013, Cuma 20:21 tarihinde eklendi. 25695 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kıbrıs Gazilerine Madalya Müjdesi...!!!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti tarafından tüm Barış Harekatına katılan Gazilere ve yakınlarına Milli Mücadele Madalyası verilecek.
Kıbrıs Gazilerine Madalya Müjdesi...!!!
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  Devleti tarafından, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan Kıbrıs Gazilerine, “Milli Mücadele Madalyası” verilecek. 

 

(KKTC) İzmir Konsolosluğu tarafından valiliklere gönderilen yazıda, KKTC'de yürürlüğe giren "Milli Mücadele Madalyaları Tüzüğü" uyarınca hak sahiplerinin Konsolosluğa başvurmaları gerektiği bildirildi.

 

 

23 Ocak 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Milli Madalyalar Tüzüğü” uyarınca, TMT ve Mücahit Görevi yapan ve Barış Harekatı’na katılan hak sahiplerine, KKTC tarafından Milli Mücadele Madalyası verilecektir.

Milli Mücadele Madalyası başvuruları alınmaya başlanmış olup, hak sahipleri, KKTC Başbakanlık ve KKTC dış misyonları aracılığıyla başvuruda bulunabileceklerdir.
 
 
 
ÖNEMLİ NOTLAR:
 
1- Tüm Müracaatlar şahsen yapılmalıdır. Posta ile başvurular işleme konulmayacaktır. 
 
2- Türkiye’den başvuru yapacak hak sahipleri, başvurularını KKTC dış misyonlarından yapacaktır.  
 
Barış Harekatı’nda görev alanlar için verilecek Milli Mücadele Madalyası’na Türkiye’den başvuracak Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyesi hak/başvuru sahipleri, tercih etmeleri halinde, başvurularını üyesi oldukları Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve şubesi üzerinden de yapabilecektir. Sözkonusu dernek, hak sahiplerinin başvurularını alarak Türkiye’de bulunan KKTC Dış misyonlarına iletecektir. 
 

 

 
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
uludağ - 2013-10-27 14:30:51 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
benim evladım işsiz güçsüz gezicek ben madalya alıp onurlanıcam gurur duyucam benim gururum işsiz geziyor. tüm verilen haklardan mahrum bırakın bizi madalyayla kandırın iş ver iş

10 kişi beğendi 3 kişi beğenmedi

Murat K - 2013-08-21 20:43:12 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Kıbrıs Gazi si çocuklarınada askerlikten muafiyet ve iş imkanı istiyoruz yazık günah hakka giriyorsunuz

12 kişi beğendi 2 kişi beğenmedi

ahmet ide - 2013-01-24 00:12:07 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
sayın yetgili aslında nerden başlıcagımıda bilmiyorum toplum olarak cogunlukla gazi ve şehit terimlerini cogu insanlar bilmedigi gibi ben bir kıbrıs gazisi olarakda bizlerle alay eden cok kişilerle karşılaştım yani gazi olmak için ille yaralanmakmı lazım bir yerinden mermimi yemek lazım o atmasferde bulunursun cepheye mermi yıyecek getirirsin yaralı insanlarımızla ilgilenirsin bunlar senin gazi olmana engelmi gazi olman için ille yaralanmammı lazım bazı insanlar gazi ve harp bilgilerini bilmedikleri gibi sacmalıyorlar neymiş efendim bir gazi girdigi savaşdan yaralanmadan dönünce o gazi olmazmış böyle yazı yazan kişiler sıf bu mubarek insanları cekemedikler için sacmalıyorlar göya t.c sayın bakan fatma şahin hanfendi kıbrıs gazilerin söz vermişdi bizlere madalya vereceklerdi sayın bakan madem yapamıcagın bir iş için bu insanlara niçin söz verip bu insanları sevindirdiniz sizin yapamadıgınızı kk türk cumhuriyeti devleti yaptı bu insanlara bu madalyayı veriyor inşallah utanırsınızda bu insanların şeref madalyalarını verirsiniz huzurlarınızda k kıbrıs cumh. yetgililrine şükranlarımı sunarım gazi kardeşlerim bir hatam olduysa özür dilerim aslında daha cok yazılacak konum var ama burda olmuyor saygılarımla efendim

73 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

mehmet binici - 2013-01-19 18:17:11 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
hayırlı olsun umarım devlet malül sayılmayan gazilerede sahiplenir

27 kişi beğendi 6 kişi beğenmedi

Gazi Necmi - 2013-01-18 21:23:54 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et


Şikayet Üzeine Bu Yorum Silinmiştir...19 kişi beğendi 19 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım