Bu haber 15 Ocak 2013, Salı 23:48 tarihinde eklendi. 1820 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lütfen Birisi Bana Söylesin…..

Güneydoğu Gazisi Murat NARİNÇ'in Lütfen Birisi Bana Söylesin….. Başlıklı Köşe yazısını sizler için yayınlıyoruz.
Lütfen Birisi Bana Söylesin…..
 

Bu ülkede terör son otuz yılda söndürdüğü on binlerce ocağın yanı sıra ülkenin ekonomisinde büyük darbeler vurmuş ve ülkenin milli kaynaklarının heba olmasını sağlamayı başarmışlardır. Bu durum ülkede istikrarı da fazlasıyla etkilemiştir.

 

Bu dönem zarfında siyasi iradeler zaman zaman orduyu daha etkin kullanarak terörle mücadele etmeyi tercih etmiş zaman zaman ise günümüzde olduğu gibi diyalog yoluyla çözüme gitmeyi denemiş ama maalesef Muaffak olamamışlardır.

 

Terör örgütü her zamanki gibi öne sürdüğü Kürt sorunu maskesini kullanarak egemen güçlerin maşası olduğunu açık açık ortaya koymasına rağmen, günümüze kadar almış oldukları tavizin kat kat fazlasını dönemimiz iktidarından almış buna rağmen yetinmemiş ve terör örgütü elebaşının muhatap alınmasını sağlamışlardır.

 

Maalesef iktidar bu işin terörist elebaşı ile görüşülerek çözüleceğine inanarak, veya inandırılarak, büyük bir risk almış, muhalefet ise acaba diyerek iktidarın almış olduğu bu riskin başarıya ulaşabilmesi ihtimalini göz önünde bulundurarak farklı söylemlerle hem destek vermiş hem de uzakta durup bu işin içinde değilmiş imajı vererek basit ve zavallı bir siyasi oyunun içine girmiştir.

 

Bu sorun iktidarın sorunu değil, bu sorun muhalefetin sorunu değil, bu sorun Ahmet’in Mehmet’in sorunu da değil bu sorun bu coğrafyada yaşayan tüm insanların ve bu ülkenin sorunu. Sorunun çözülmesi adına atılan bu adımların samimiyetine inanmak istiyorum ama endişe etmekten kendimi alamıyorum.

 

Ortalıktaki bilgi kirliliği ister istemez endişelerimi fazlasıyla artırıyor, ve bazı soruları sormaktan kendimi alamıyorum.

 

Lütfen birisi bana söylesin yapılmak isteneni?

Lütfen birisi bana anlatsın neler vaat edildiğini?

Lütfen birisi söylesin önümüzdeki periyotta çizilen yol haritasını?

Lütfen birisi söylesin şehit aileleri de muhatap alınacak mı?

 

 

Murat NARİNÇ

Güneydoğu Gazisi

 

murat_narinc_74@hotmail.com

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım