Bu haber 14 Ocak 2013, Pazartesi 11:23 tarihinde eklendi. 2677 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehitler Öldü…..

Gazi Murat NARİNÇ'in sitemize göndermiş olduğu Şehitler Öldü.... Başlıklı yazısını sizler için yayınlıyoruz.
Şehitler Öldü…..
 

Geçmişte yaşanan açılım sürecini ve günümüzdeki İmralı canisiyle yapılan müzakere sürecini yazılı ve görsel medyada gördükçe, ekmeğini toprakta arayan, akşamlara kadar yazıda yabanda çalışan, kışlık odununu dağda dikenleri toplayarak ve o dikenleri şelek yaparak eve getiren elleri öpülesi anacığım aklıma gelir.

 

O anacığım tarlalarda yevmiyeci olarak buğday derdi, dağda odun için diken topladı, bizlere helal ekmek yedirdi, o kazandıklarıyla faturasını ödedi, vergisini ödedi, isyan etmedi şükretti, vatan bölünmez dedi, bayrağımız dinimiz bir dedi.

 

Bir gün aç bir gün tok yattık, ama o anam sayesinde isyankar olmamayı, şükretmeyi öğrendik, daha da önemlisi bu vatan için ölmeyi yine o elleri öpülesi analarımız öğretti bize, evet biz diyorum çünkü biz çok büyük bir aileyiz, biz diyorum çünkü bizde milyonlar var, biz diyorum çünkü bizden birileri gidince yerini milyonlar dolduruyor.

 

Bizleri öldürmek, bizlerin birer uzvunu hatta birkaç uzvunu almak bizleri öldürmedi öldürmezde. Ne zaman bir şehit cenazesi olsa televizyonu seyretmek istemem, ama içim acıya acıya da olsa seyrederim, arkasında bağıran binlerce gencin “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganını her duyduğumda tüylerim diken diken eder. Beni en çok etkileyen slogan ise o gençlerin Şehit Anasına “Ağlama Ana oğlun burada” diye bağırması olur, bu slogan aslında bizlerin ne kadar büyük bir aile olduğumuzu hatırlatır herkese, bu büyüklüğümüz korkuttu o zavallıları, korkutmalı da?

 

Bizler korkmadık, bedel ödedik, bu bedeli öderken hiç bir şey beklemedik, tek vatan, tek bayrak dedik, üç kuruşluk çapulculara boyun eğmeyeceğiz dedik, gerekirse bu bedelin fazlasını ödemeye hazırız dedik.

 

-Sizler bu dediklerimize kulak tıkayıp, bizleri yok saydınız.  

-Şehit cenazelerinde bağırmamıza kızdınız.

-Şehitler geldiğinde bir araya gelmemize müsaade etmediniz.

-Bu da yetmedi, görsel ve yazılı medyada yayınlanmasına dahi izin vermediniz.

-Yayınlansa bile, yazılı ve görsel medya yayın süresini aldıkları talimat doğrultusunda kısa tuttu.

-Biz bedel ödeyenleri öteleyip terörü ve destekçilerini muhatap aldınız.

-İşin acısı bunu yaparken şehit gazi kelimesini dilinizden düşürmeden bizleri kullanarak, toplumun önünde “Şehitlik mertebesi öyle yüce mertebedir ki herkese nasip olmaz” deyip yaptınız ve göz boyadınız.

 

Peki ne değişti, o elleri öpülesi biçare analarımız ve bizler bu bedeli sanırım boşuna ödedik, sizler için “Şehit Nurlanır, Gazi Onurlanır” söylemi insanların maneviyatını ve duygularını kullanmaktan başka hiçbir şey ifade etmiyor.

 

-Sizler için en yüksek mertebe dağdaki bir avuç çapulcu

-Sizler için en yüksek mertebe meclisteki yanı başınızda oturan dağdaki bir avuç çapulcunun uzantıları

-Sizler için en büyük ve en yüksek mertebeyi hak eden ise İmralı canisi

 

-Malesef yenildik

-Malesef sizler için Gaziler onurlanmadı.

-Ve malesef sizler için Şehitler nurlanmadı öldüüüüüüüüüüüüüüüüüüü....

 

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
alp - 2013-01-14 17:25:30 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et


YAZDIKLARIN ÇOK DOĞRU HAKLISIN KARDEŞİM ANCAK UNUTMA BİZİM TAŞIDIĞIMIZ ÜNVANLARI ŞU ANDA TALİHSİZ BİR BİÇİMDE ÜLKEYİ YÖNETTĞİNİ ZANNEDEN SIKIŞTIĞINDA ŞEHİT MEKTUBUNA SIĞINAN İŞİ BİTTİĞİ ZAMAN MEHMET AKİFE SARILAN FATİHAYI BİLMEYİP KURANLA BİZİ UYUTAN ASLINDA ÜNİFORMASINA DAHİ KATLANAMDIĞI TSK MENSUPLARINA YARANMAK İÇİN O KURUMU PEYGAMBER OCAĞI OLDUĞUNU BİLMESİNE RAĞMEN ZAMAN ZAMAN GAFLETE DÜŞÜP YAN GELİP YATMA YERİ OLARAK GÖREN KENDİ ÜLKESİNDE BİNLERCE İNSAN AÇ AÇIKTA YOKSUL PERİŞAN MAĞDURKEN ABD NİN KUKLASI OLMASI SEBEBİ İLE KARDEŞLİK BAĞIMIZ OLAN SURİYENİN İÇİŞLERİNE BURNUNU SOKUP İÇ SAVAŞA DESTEK VEREN KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRAN TARİH BOYUNCA TÜRK MİLLETİNİ HER FIRSATTA ARKADAN HANÇERLEYEN SÖZDE KENDİ GİBİ MÜSLÜMAN ARAPLARIN MADDİ MENFAATLERİNDEN YARARLANMAK AİLE VE YANDAŞLARINA ÇIKAR İÇİN MÜSLÜMAN KILIĞINA GİREN KENDİ GAZİSİNİ ŞEHİDİNİ YOK SAYIP İÇ SAVAŞA NEDEN OLDUĞU SURİYEDEN SIKIŞIP ÜLKEMİZ TOPRAKLARINA SIĞINAN TERÖRİSTELER KUCAK AÇAN TÜRK MİLLETİNİN TOPLAMIŞ OLDUĞU PARALARLA KENDİ ÜLKESİ İÇİN CANINI KANINI VEREN MEHMETCİKLERE YAPILMIŞ TEDAVİ MEREZİNE YARALI SURİYELİ TERÖRİSTELERİ BU MERKEZDE TEDAVİ ETTİREN ÇOK YAKIN BİR ZAMANDA AÇIKÇA ORTAYA ÇIKTIKİ İMRALIDA YATAN İNSANLIK DÜŞMANI BEBEK KATİLİ IRZ DÜŞMANI AGOP KOD ABDULLAH ÖÇ ALANLA MEYERSE AYNI CEMAATE MENSUP OLAN DİN KARDEŞİ BÜLENT ARINÇ VE BU ÜLKEYİ YÖNETTİĞİNİ ZANNEDEN SÖZDE BAŞBAKAN RECEP TAİP ERDOĞAN TAŞIDIĞIMIZ O GAZİLİK VE ŞEHİTLİK ÜNVANLARINI VERMEMİŞTİR ONUN VERDİĞİ TEK ÜNVAN VARDIR İHANET ÜNVANIDIR BUNDAN DOLAYIKİ BEN KENDİSİNİ TANIMIYOR SAYGI DUYMUYOR VE KAİNATIN YARATICISI YÜCE ALLAHA HAVALE EDİYORUM8 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Gazimecef - 2013-01-14 13:06:17 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Sözün bittiği yerdeyim , o kadar söylenecek söz var ama, binlerce şehit verildi binlercemiz gazi olduk yüce allahımdan tek dileğim aynı acıları aynı duyguları onların analarına ,çocuklarına versin.Allah büyüktür.....

5 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım