Bu haber 12 Ocak 2013, Cumartesi 00:25 tarihinde eklendi. 5760 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emekli mi? Vazife Malulü mü

Öncelikle böyle bir zamanda bu yazı yazmak kimileri için anlamsız olsa da önemi büyük olduğu için yazma ihtiyacı duydum.
Emekli mi? Vazife Malulü mü
 

Tüm ordu Vazife Malulleri arkadaşlara yeni emekli hayatları hayırlı olsun yakında elinizde kalan Tütün ikramiyesi ve Eğitim Öğrenim yardımları da alınırsa artık normal emekli muamelesi göreceksiniz.
 
 
Şimdi yeni bir kanunla çalışan ve iş yeri sahibi Ordu Vazife Malulleri, nin emekli maaşlarından destek pirimi altında %15 kesinti uygulaması başlamıştır.
 
 
Anlattığımız gibi bu insanlar kimdir? Suçları nedir? Artık durumları düzeltilmesini bekler iken her gün sağ olsun devlet büyüklerimiz sürpriz üstüne sürpriz yapmaya devam ediyorlar iş hakkı vermedikleri gibi artık çalışmalarının, da önü kesilmeye çalışılıyor oldu olacak ülkeden bir kararla sınır dışı edin utanmadan.
 
Anlatmaya çalışıyoruz arkadaşlar hak istemeyin sizleri zaman içinde değersizleştirmeyecek bir kapsama alınmanızı sağlayın vazife malulü kapsamı geniş evet tüm devlet memurları aynı kapsamda bulunmakta. İşte en büyük yanlış burada başlıyor.
 
 
İstedikleri zaman tütün ikramiyesi ve eğitim yardımı verilir iken ayrı tutarlar. Özlük hakları için çalışma yapılmamasının nedeni olarak kapsamın geniş olduğunun arkasına sığınırlar.
 
 
Öncelik artık alenen ve açıkça söylenmesi gereken ASKER ve POLİS olarak görev yapanların tehlike arz eden meslekler olarak ayrılması gerekmektedir. Sorduğunuzda zaten ayrıdır diyenler hak verecekleri zaman diğer meslekteki vazife malulleri de ister diyerek sürekli bunun arkasına saklanırlar.
 
 
Burada en mağdur kesim hiçbir menfaat beklemeden vatani görevlerini gönüllü yapan erler için tamamen sıkıntı oluşturmaktadır. Artık bir çalışma yapılacaksa geçekten kapsamlı şekilde yapılması gerekmektedir.
Ayrıca destek pirimi adı altında emekli aylığından yapılan kesintileri bu gün Aile Bakanlığın, daki danışmanımıza aktardım ve gerekli incelemelerden sonra girişimleri başlatacaklardır.
 
 
NOT:
Murat kardeşim ordu vazife malulü olarak sgk dan maaş almaktayım.3 ayda bir maaş almaktayım.ocak ayı içerisinde maaşımı çekmeye gittiğimde normalde 3 600 tl civarında maaş almam gerekirken 2.148 tl maaş yattığı söylendi.konuyu araştırmak maksadı ile sgk primsiz ödemeler daire Başkınlığına gittim ve konuyu sordum bana verilen yanıt geriye dönük ve bundan sonrası için sgdp kesintisi uygulandığı söylendi.üzerime kayıtlı ticari araç göründüğü için sgk nun bu uygulamayı başlattığı söylendi.sgk rüzgarlı işlem müdürlüğünde sgdp servisinde Murat bey ile görüşmemde yasa kapsamı dışında olduğum 3713 nolu yasa,2330 nolu yasa,ve sadece harp malullerinin muaf olduğu söylendi.Bunun üzerine kamu görevlileri emeklilik daire başkanlığını ödemeler daire başkanlığı na konuyu ilettim ve bana yasanın açık ve seçik olduğu ordu vazife malülü olarak 5434/45 li olarak kapsam dışında olduğumuz ve bundan sonra normal bir emekli gibi maaşlarımız kesilecek.
 
 
 
Saygılarımla 
Murat SAN
 
 
 
 
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan sehitgazihaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
ALİ CAN/ORDU VAZİFE MALULERİ ADINA SESLENİYOM - 2013-01-30 04:09:11 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
aminnnnnnnnnnnnnnnnn kardeşim bizleri görmeyen zihniyetin mutlaka kanı bozu sanıyorummmmmallah bizlerin haklarını vermeyen lereden hesabını sorsun bizlerin çektiği bu sıkıntıları acıları çocuklarımızın yanında rencide olmamızı çünkü isteklerini yerine getiremiyoz karnımızı doyramıyozkidevletimizaskere aldı genç yaşta sakat kaldık ne gazi saydılar nede bizlere yaşam şartı tanıdılar yokluk yoksulluk acı hüzün deprasyondan başka bu devlet bize ne verdi yarın çocuklarımızı oradu vazife malulü olarak kime emanet edelim bizlerin durumu ortada paçavragibi devlet kullandı .adımızı ordu vazife malulü koyduki 2330sayılı kanun haklarından faydalanmasınlar diye 5434/45 haps ettiler ordu vazife malulü bizlerin ahını alanlar asla bu dünyada bizleri güldürmediler onlarda gülmesin allahımın laneti üzerlerinde olsun takii biz ordu vazife malulü olanlara iş hakkı faizsiz konut kredisi haklarımızı verene denk allahın huzurunda yüce allahım bizi börmeyenleri infilak ve helak etsin rabbim bizimle çünkü ahımızı alan birileri varrrrrbunlar ORDU VAZİFE MALULLERİNİ GÖRMEYENLER rn

4 kişi beğendi 1 kişi beğenmedi

hasan - 2013-01-12 19:34:02 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
Ordu vazife malülü olmak suçmudur değerli arkadaşlar..bir ülke düşünün sana verdiğimiz maaşla geçin..sakın herhangi bir iş yapma yada bir işe girme girersen her ay maaşından kesinti yaparım...sana ben zaten iş hakkı vermiyorum..normal yaşantında da sakat olduğun için sana kimse iş vermez..gazi değilsin iş hakkın yok,özürlü yada eski hükümlü istihdamından da yararlanamazsın,sana verdiğimiz maaşla geçineceksin,banane evin kiraymış,çocukların okula gidiyormuş,burs ihtiyacın varmış,geçinemiyormuşsun,gazi sayılmıyorsun.. vatani görevini yaparken sakat kalmışsın..banane sakat kalmasaydın bana mı sordun? sen suçlusun...60 yaşına gelmiş normal bir emekli vatandaş gibi yaşa sana emekli maaşı bağladık neyine yetmiyor....!!

15 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

gazi - 2013-01-12 00:36:29 - Kullanıcıya Mesaj Gönder - Editöre Şikayet Et
bizler onurlu ama mağrur bi şekilde yokluklarla hayatımızı sürdürmeye çolışan bir kaç kişiyiz tek bir şey söylüyorumö bizi b u hale düşüren ler inşşlah bizim çektiklerimiz anlamanız için rabbim size de yaşatsın allahınızdan bulun

25 kişi beğendi 0 kişi beğenmedi

Diğer Haberler
email
EN ÇOK OKUNANLAR
yol durumu
Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Beğendim, çok güzel olmuş
Beğenmedim, beklentilerimden çok uzak bir tasarım